HMŚ. Srebrny medal Polek w sztafecie!

Polska sztafeta kobiet 4x400 metrów sprawiła ogromną niespodziankę i zdobyła srebrny medal halowych mistrzostw świata w Birmingham!

Polki w składzie Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz, Aleksandra Gawroska, Małgorzata Hołub-Kowalik dobiegły do mety z czasem 3:26.09. Zajęły trzecie miejsce, ale zdyskwalifikowana została druga Jamajka (3:24.16) za błąd przy zmianie.

Złoto zdobyły Amerykanki (3:23.85). Za Polkami uplasowały się Ukrainki i Włoszki. Wielka Brytania miała brąz, ale została zdyskwalifikowana.

To trzeci medal Polski na HMŚ. W sobotę złoto w biegu na 800 metrów zdobył Adam Kszczot, a w niedzielę srebro zdobył Marcin Lewandowski w biegu na 1500 metrów po niesamowitej walce na finiszu.