Lekkoatletyka. Udany występ Polaków na mityngu w Dusseldorfie

Polscy lekkoatleci zaprezentowali się znakomicie podczas środowego mityngu w Dusseldorfie. Bieg na 800 metrów wygrał Adam Kszczot, a w konkursie skoku o tyczce zwyciężył Piotr Lisek. Na podium w swoich konkurencjach znaleźli się jeszcze Angelika Cichocka i Konrad Bukowiecki.

Adam Kszczot po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych biegaczy świata na dystansie 800 metrów. Polak zanotował w swojej serii czas 1:46.47 i ukończył zawody na pierwszym miejscu, wyprzedzając dwóch Kenijczyków – Nicholasa Kipkoecha (1:46.52) i Wycliffe Kinyamala (1:46.54). Co najważniejsze, Kszczot wywalczył także kwalifikację na Halowe Mistrzostwa Świata w Birmingham, które odbędą się w dniach 1-3 marca.

W Dusseldorfie nie zawiódł także Piotr Lisek. Polski tyczkarz pokonał wysokość 5,86 metra i zanotował tym samym swój najlepszy rezultat w tym sezonie. Pozwoliło mu to zająć pierwsze miejsce. Tuż za nim uplasowali się Amerykanin Sam Kendricks i Grek Konstadinos Filippidis (obaj 5,78 m). Paweł Wojciechowski był piąty (5,70 m).

Ze swojego występu bardzo zadowolona może być Angelika Cichocka. Halowa wicemistrzyni świata 2014 przebiegła dystans 1500 metrów w czasie 4:06.35 i poprawiła swój rekord życiowy pod dachem. Zajęła ostatecznie drugie miejsce, ustępując jedynie Kenijce Beatrice Kipkoech (4:04.21) Nasza druga reprezentantka, Sofia Ennaoui, była dziewiąta (4:15.63).

Konrad Bukowiecki ukończył konkurs kulomiotów na trzeciej pozycji. Rekordzista Polski pchnął kulę na odległość 20,73 metra, bliżej niż Chorwat Stipe Zunić (21,13) i lider światowych list, Czech Tomas Stanek (22,17).