MŚ w Londynie. Wysokie miejsca reprezentacji Polski w klasyfikacji medalowej i punktowej

Podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie reprezentacja Polski zdobyła osiem medali: 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe. Taki dorobek pozwolił nam zająć ósme miejsce w klasyfikacji medalowej i czwarte w punktowej.

W dniach 5-13 sierpnia zdobyliśmy 8 medali. Bezkonkurencyjni w konkursach rzutu młotem byli Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek. Adam Kszczot był drugi w biegu na 800 metrów, srebro zdobył też Piotr Lisek w skoku o tyczce. Brązowe medali wywalczyli zaś Wojciech Nowicki i Malwina Kopron w rzucie młotem, Kamila Lićwinko w skoku wzwyż i żeńska sztafeta 4x400 metrów.

Dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe medale pozwoliły zająć nam ósme miejsce w klasyfikacji medalowej. Jesteśmy w tym zestawieniu trzecią europejską siłą, po Francji i Wielkiej Brytanii. Przed nami znalazły się jeszcze Stany Zjednoczone, Kenia, RPA, Chiny i Etiopia.

Co więcej, Polska zajęła też czwarte miejsce w klasyfikacji punktowej. Czym się ona charakteryzuje? Za ósme miejsce zdobywa się w niej punkt. Za siódme dwa, itd. Złoto zapewnia osiem. Nasi zawodnicy zdołali uzbierać ich aż 86, czyli najwięcej w historii występów Biało-czerwonych na mistrzostwach świata.

Klasyfikacja medalowa lekkoatletycznych mistrzostw świata Londyn 2017Klasyfikacja medalowa lekkoatletycznych mistrzostw świata Londyn 2017 TT/@DarekGrupa

Więcej o: