Sport.pl

MŚ w Londynie. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki w finale rzutu młotem [PODSUMOWANIE]

Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki pewnie awansowali do finału rzutu młotem. Oto podsumowanie szóstego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata, które odbywają się w Londynie.

Obaj Polacy znaleźli się na czele eliminacji i są faworytami finału. Nowicki rzucił 76.85 metrów już w pierwszej próbie. Gorszym zaledwie o 3 cm wynikiem może popisać się Fajdek, który awans (pewny udział w finale dawało już 75.50 m) zapewnił sobie drugim rzutem. Pierwszy (71.43) był bardzo bezpieczny. Prawdopodobnie po to, by nie powtórzyła się sytuacja z zeszłorocznych igrzysk olimpijskich - po spalonej pierwszej próbie oddał dwa fatalne rzuty i nie awansował do finału. Finał rzutu młotem w piątek o 21.30.

xx x

To byli jedyni Polacy startujący w środę. Bohaterem tego dnia był jednak Isaac Makwala. Biegacz z Botswany nie mógł wystartować w eliminacjach biegu na 200 metrów ze względu na problemy żołądkowe (padł jedną z ofiar wirusa, szczegóły tutaj). Ostatecznie pozwolono mu na indywidualny bieg, który zdecydował o tym, czy awansuje do półfinału. Musiał przebiec 200 metrów w czasie niższym niż 20.53 i udało mu się to - pokonał ten dystans w 20.20.

W swoim biegu półfinałowym zajął drugie miejsce z czasem 20.14 i weźmie udział w finale - obok Isiaha Younga, Jereema Richardsa, Abdula Hakima Saniego Browna, Ramila Gulijewa, Ameera Webba, Wayde'a Van Niekerka oraz Nethaneela Mitchell'a-Blake'a. Do finału nie awansowali m.in. Christophe Lemaitre (zabrakło mu zaledwie 0,03 sek) czy Yohan Blake.

W środę odbyły się trzy finały. W pchnięciu kulą najlepsza okazała się Lijiao Gong (19.94). Chinka wyprzedziła Węgierkę Anitę Marton (19.49) oraz Amerykankę Michelle Carter (19.14).

Do sensacji doszło w biegu na 400 metrów przez płotki. Najlepszy okazał się 21-letni Norweg Karsten Warholm. Do niedawna wieloboista pokonał ten dystans z czasem 48.35 i wyprzedził Yasmaniego Copello (48.49) oraz Kerrona Clementa (48.52). Ogromne szanse na medal miał Abderrahaman Samba, ale Katarczyk potknął się na ostatnim płotku i zajął dopiero 7. miejsce.

Ostatnim finałem był bieg na 400 metrów kobiet. Mistrzynią świata z czasem 49.92 została Phyllis Francis. Amerykanka wyprzedziła Salwę Eid Naser (50.06) i ALlyson Felix (50.08). Jeszcze na kilkanaście metrów przed końcem prowadziła Shaunae Miller-Uibo (50.49), ale w końcówce zupełnie opadła z sił, być może ze względu na jakiś uraz lub skurcz.

MŚ w lekkoatletyce. Trener Kszczota: "Jestem przekonany, że Adam w Tokio może osiągnąć to, co osiągnął wczoraj"

Więcej o:
Komentarze (8)
MŚ w Londynie. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki w finale rzutu młotem [PODSUMOWANIE]
Zaloguj się
 • qqben

  Oceniono 3 razy 1

  I tak tego nie zobaczymy na żywo. Dzięki TVP. Zamiast wynająć wóz transmisyjny, wyprodukujcie dokument o Jarosławie Pierwszym Wielkim, albo koncert disco polo. Misja.

 • do_pieca

  Oceniono 1 raz 1

  Polacy najlepsi! Będą walczyć o złoto! Nowickiemu wystarczył jedne rzut, Fajdek potrzebował dwóch!

  Piownia oryginalna tytułu. Na głównej."Jedne" prezes i lemingi pokwaczy dziś w centrum.
  Beka

  @xzybaran
  po to byś skminił, że opłaca się to robić, żyć zdrowo, trenować od małego, nie stać ze świecącym klocem 5 cali by potem odnosić sukcesy i nie martwić się o cenę jakiegoś masła do końca życia,

 • qqben

  0

  van Niekierk czyli "ten z Sanoka" (RSA) wygra.

 • xzyzzy

  Oceniono 3 razy -3

  po co komu rzucanie młotami ? czy od tego rzucania masło potanieje ? pytam, bo nie wiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX