Sport.pl

MŚ Londyn 2017. Czołowy zawodnik nie został wpuszczony na stadion

Jeden z czołowych afrykańskich biegaczy, Issac Makwala, nie został wpuszczony na stadion w Londynie, przez co nie wziął udziału we wtorkowym finale biegu na 400 metrów. Wcześniej zawodnik z Bostwany nie wystartował w eliminacjach biegu na 200 metrów.

Pomimo, że Makwala przed startem Mistrzostw Świata w Londynie znajdował się na szczycie światowych rankingów, 30-latek nie wziął udziału w eliminacjach biegu na 200 metrów. Powodem takiej sytuacji było zatrucie pokarmowe, wszyscy oczekiwali jednak tego, że zawodnik weźmie udział we wtorkowym finale biegu na 400 metrów.

Tak się jednak nie stało. Makwala dotarł na stadion godzinę przed startem, ochroniarze i personel medyczny nie wpuścili go jednak na obiekt, a całe zajście zarejestrowała brytyjska telewizja.

- Nie byłem tak bardzo chory. Tylko wymiotowałem, jak wielu innych lekkoatletów... Mogłem wystartować. Przeprowadziłem rozgrzewkę i wszystko było ok. Mogłem wystartować - powiedział Makwala.

- Oni mówią, że czekają na wyniki badań medycznych, ale nie wiem jakich, ponieważ nikt mnie nie badał. Nie wiem na jakie wyniki oni czekają - dodał biegacz. 

Przedstawiciele IAAF poinformowali, że badania jednak zostały przeprowadzone, a po zapoznaniu się z ich wynikami Makwala został poddany kwarantannie.

"Isaac Makwala został wycofany z rywalizacji przez delegata medycznego IAAF po tym jak zdiagnozowano u niego w poniedziałek chorobę zakaźną. Zgodnie z brytyjskimi przepisami został on poddany 48-godzinnej kwarantannie, której czas upływał w środę o godzinie 14.00. Procedury te są zalecane przez angielską służbę zdrowia i zostały wyjaśnione zespołowi na piśmie. Zresztą przedstawiciel reprezentacji Botswany był obecny na niedzielnym spotkaniu. Decyzja o wycofaniu go z biegu na 200 i 400 metrów została podjęta na podstawie badania lekarskiego zapisanego w elektronicznym systemie medycznym mistrzostw. Kopię dokumentacji przekazano członkowi personelu medycznego reprezentacji Botswany. Lekarz i fizjoterapeuta zostali poinformowani - po przeprowadzeniu badania - że zawodnik ma zostać poddany kwarantannie. IAAF jest bardzo przykro, że ciężka praca i jego wielki talent nie mogły zostać docenione na mistrzostwach świata, ale musimy myśleć o dobru wszystkich sportowców" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Komentarze (34)
MŚ Londyn 2017. Czołowy zawodnik nie został wpuszczony na stadion
Zaloguj się
 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 17 razy 13

  Skandalem byłoby go dopuścić do zawodów. Kto wam w GW wymyśla tytuły? Misiewicza przygarnęliście?

 • pogromca_bzdury

  Oceniono 11 razy 7

  Sensacyjny tytuł na "jedynce" sugeruje jakąś skandaliczną pomyłkę ochrony, tymczasem chodzi o najzupełniej oczywistą i prawidłową decyzję. Czy jest wam przynajmniej wstyd?

 • leoleo

  Oceniono 9 razy 5

  skandalem jest to że piszecie o chorobie jak o skandalu a o dzialaniach angolskiej służby zdrowia jak rasistowskich prześladowaniach murzynów

 • billyboy1943

  Oceniono 5 razy 5

  prawidłowo!!!!!!a jak by to była EBOLA czy inny syf??????????

 • nnie

  Oceniono 1 raz 1

  Skandalem jest, że gościu przez swoje samolubstwo chciał pozarażać innych.

 • Dominik Gulanowski

  Oceniono 1 raz 1

  Makwala pobiegl dzisiaj solo na 200m i uzyskal czas kwalifikujacy go do polfinalu (20.2s). Za godzine biegnie w 3 polfinale.

 • dziadekjam

  Oceniono 5 razy 1

  "- Oni mówią, że czekają na wyniki badań medycznych, ale nie wiem jakich, ponieważ nikt mnie nie badał. Nie wiem na jakie wyniki oni czekają - dodał biegacz. "
  ========================================================================
  Pewnie z Warszawy dotarła informacja, że, podobnie jak uchodźcy, roznosi choroby...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX