MŚ w lekkoatletyce. Piotr Lisek wicemistrzem świata

:
-
Piotr Lisek zdobył srebrny medal rozgrywanych w Londynie lekkoatletycznych mistrzostw świata. Polak rezultatem 5.89 przegrał tylko z Amerykaninem Samem Kendricksem.

Co to był za konkurs! Co za emocje. Ale po kolei, wysokość po wysokości. Polacy zaczęli spokojnie, od pewnego zaliczenia 5.50, ale już przy następnej wysokości, 5.65 Lisek miał kłopoty. Ba, wielkie kłopoty! Zrzucił dwa razy poprzeczkę i był o włos od odpadnięcia z konkursu. Na szczęście zmobilizował się, przeskoczył i potem poszło.

5.75 - w pierwszej próbie (Wojciechowski w drugiej), 5.82 - zrzutki, ale Polacy zagrali va banque - przenieśli próby na wyższą wysokość, 5.89. I ryzyko opłaciło się Liskowi - przefrunął nad poprzeczką, którą niestety strącił Wojciechowski, a po nim świetnie radzący sobie Chińczyk Changrui Xue.

Uporali się z nią jeszcze tylko Amerykanin Sam Kendricks i as nad asy, Francuz Renaud Lavillenie.

Pierwszy odpadł Lisek - na 5.95. Kendricks i Lavillenie też mieli po dwie zrzutki, ale Amerykanin w trzeciej próbie przeskoczył! Francuz zaryzykował - przeniósł ostatnią próbę na 6.01. Ale to już było za wysoko - zrzutka oznaczała srebrny medal dla Liska! Czwarty krążek polskich lekkoatletów na MŚ w Londynie.