MŚ w Londynie - dzień 5. Szanse medalowe Kszczota, Liska i Wojciechowskiego [ROZKŁAD]

Anita Włodarczyk i Malwina Kopron zdobyły w poniedziałek pierwsze medale dla Polski podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. We wtorek mamy kolejne szanse - wystartują m.in. Adam Kszczot oraz tyczkarze - Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski.

Jako pierwszy podczas sesji wieczornej rozegra się konkurs rzutu oszczepem kobiet. Nie zobaczymy w nim niestety polskich reprezentantek, ponieważ Marcelina Witek odpadła w eliminacjach. Faworytkami do medalu są Czeszka Barbora Spotakova i Chorwatka Sara Kolak.

Szanse na podium ma dwóch polskich tyczkarzy: Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski. Muszą jednak pokonać kilku bardzo groźnych rywali na czele z rekordzistą świata, Renaud Lavillenie’em, czy obrońcą tytułu – Shawnacy Barberem.

W półfinałach wystartują Joanna Linkiewicz (400 metrów przez płotki) oraz Klaudia Kardasz i Paulina Guba (pchnięcie kulą).

Dzień zakończy się finałami mężczyzn w biegach na kolejno: 3000, 800 i 400 metrów. W drugim z nich wystartuje Adam Kszczot, który zawalczy z Nijelem Amosem o najwyższy stopień podium.

W ostatnim biegu dnia, na 400 metrów, wystąpi reprezentant RPA, Wayde van Niekerk, który uchodzi za wielkiego faworyta do złota. Według ekspertów bardzo prawdopodobne jest, że 25-latek pobije rekord świata.

Plan sesji wieczornej, wtorek, 8 sierpnia:

20:20 - finał rzutu oszczepem kobiet

20:30 - 1. runda 200 m kobiet

20:35 - finał skoku o tyczce mężczyzn (Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski)

21:35 - półfinały 400 m przez płotki kobiet (Joanna Linkiewicz)

21:40 - eliminacje pchnięcia kulą kobiet (Klaudia Kardasz, Paulina Guba)

22:10 - finał 3000 m z przeszkodami mężczyzn

22:35 - finał 800 m mężczyzn (Adam Kszczot)

22:50 - finał 400 mężczyzn

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.