Fantastyczna forma Pawła Wojciechowskiego przed MŚ! Nowy rekord Polski!

Paweł Wojciechowski zachwycił formą podczas mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie, na którym skoczył o tyczce 5,93 m i ustanowił nowy rekord Polski!

Wojciechowski, zawodnik CWZS Zawisza Bydgoszcz), w tym sezonie spisuje się fantastycznie. Ostatni raz w tak wysokiej dyspozycji był podczas MŚ w Daegu w 2011 r., kiedy zdobył złoty medal. Na miesiąc przed mistrzostwami świata 28-letni zawodnik znowu jest w życiowej formie. W Lozannie podczas mityngu Diamentowej Ligi pokonał wysokość 5,93 m i tym samym ustanowił nowy rekord Polski! To najlepszy wynik na stadionie i drugi w historii polskiej lekkiej atletyki. Lepszy rezultat należy do Piotra Liska, który w hali uzyskał wynik 6,00 m.

W Lozannie Wojciechowski stoczył zacięty pojedynek z Amerykaninem Samem Kendricksem, który wygrał całą rywalizację. Obaj bez powodzenia spróbowali zaatakować poprzeczkę na 6,03.

Konrad Bukowiecki w "Wilkowicz Sam na Sam": Zadzwonili do mnie z pytaniem: Ty sprawdzasz czasami maile? Otworzyłem skrzynkę. I świat mi się zawalił. Ja i doping