DME w lekkoatletyce. Srebrny medal Polaków! Do złota zabrakło niewiele

Reprezentacja polskich lekkoatletów zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Drużynowych Mistrzostw Europy odbywających się w Lille. Biało-czerwoni mieli realne szanse na wygranie Superligi, ale sukces naszych sportowców pokrzyżowały częściowo decyzje sędziów.

Falstart Karoliny Kołeczek w finałowym biegu na 100 metrów przez płotki, a także Ewy Swobody w piątkowym starcie eliminacyjnym na tym samym dystansie uniemożliwiły Polakom wygranie zawodów. O ile w tych sytuacjach kontrowersji nie było, pojawiły się one w niedzielnym biegu z udziałem Adama Kszczota. Nasz reprezentant wygrał co prawda bieg na 800 metrów, ale na przedostatniej prostej tak mocno walczył o pozycję, że na chwilę wypadł z bieżni, za co sędziowie ukarali go później dyskwalifikacją. Kosztowało to Polaków 11 punktów w klasyfikacji łącznej.

Podczas sobotnich i niedzielnych zmagań w Lille nie zawiedli za to Paweł Fajdek, który wygrał rywalizację w rzucie młotem, oraz najlepsza w skoku wzwyż Kamila Lićwinko. Świetnie zaprezentowali się także sprinterka Anna Kiełbasińska (druga w biegu na 200 m), dyskobol Robert Urbanek (2. miejsce) czy Marcelina Witek (3. lokata w rzucie oszczepem). Ważne zwycięstwa podczas pierwszego dnia weekendu dorzucili biegacze Sofia Ennaoui (bieg na 3000 m) oraz Marcin Lewandowski (1500 m).

Powody do radości dały też starty Malwiny Kopron (2. miejsce w rzucie młotem) i zwycięska sztafeta kobiet 4x400 m.

DME w Lille wygrali Niemcy. Za Polakami uplasowali się natomiast Francuzi i Brytyjczycy.

Klasyfikacja końcowa DME:

1. Niemcy 321,5 pkt
2. Polska 295 pkt
3. Francja 270 pkt
4. Wielka Brytania 269 pkt
5. Hiszpania 242,5 pkt

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.