Lekkoatletyka. Kulomiot Konrad Bukowiecki wystąpi na MME w rzucie dyskiem

20-letni reprezentant Polski Konrad Bukowiecki specjalizuje się w pchnięciu kulą, ale nie stroni także od rzutu dyskiem. Właśnie wypełnił minimum na młodzieżowe mistrzostwa Europy w tej drugiej konkurencji!

Być może nie powinno to dziwić, jeśli wziąć pod uwagę, że trenerem zawodnika jest jego ojciec, Ireneusz - były wieloboista.

Chociaż specjalnością Konrada jest kula - dwa miesiące temu został halowym mistrzem Europy (21,97 m), do niego należy halowy rekord kraju - to sportowiec od zawsze brał też udział w rywalizacji w rzucie dyskiem, gdzie osiągał jednak nieco gorsze wyniki niż w swojej koronnej konkurencji. I właśnie zachwycił podczas mityngu w Bojanowie!

Bukowiecki osiągnął wynik 56,75 m, czym poprawił rekord życiowy o niecałe 1,5 m i w lipcu wystąpi na odbywających się w Bydgoszczy ME U23. Naturalnie, lekkoatleta zakwalifikował się również w konkurencji pchnięcia kulą - jego wynik z Bojanowa to 20,28 m.

Tomasz Adamek w 'Wilkowicz Sam na Sam': 'Tata wziął mnie na ręce i powiedział: Hanka, to będzie bokser. Dwa lata później tata zginął. Ja jako 12-latek zacząłem boksować'

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.