Ikona Sportu 2016 czytelników Sport.pl - Monika Michalik

- To trochę wycofana dziewczyna, która zawsze bardzo ciężko pracuje. Jest tytanem pracy, jest bardzo silna - tak o brązowej medalistce igrzysk w Rio mówi Andrzej Supron. Najlepsza polska zapaśniczka goni jedną z naszych legend tej dyscypliny sportu.

Ikona Sportu 2016 - Głosuj! [PLEBISCYT]

Supron wywalczył w swej karierze olimpijskie srebro i w sumie aż 13 medali mistrzostw świata oraz mistrzostw Europy. Michalik obok brązu z Rio ma 12 krążków z międzynarodowych imprez mistrzowskich. I na tym chyba nie zamierza poprzestać. - Było widać, że przygotowała świetną formę na swój ostatni olimpijski występ. Już na pewno do Tokio nie wytrwa, bo ma 36 lat. Swoje zrobiła - komentował Supron na łamach Sport.pl zaraz po sukcesie Michalik.

Ale zawodniczka zdradza, że o starcie w Japonii jednak myśli. Walka to jej całe życie. Najpierw starała się być najlepsza w domu, co nie było łatwe, bo jest jednym z dziewięciorga dzieci swych rodziców, a wszystkie trenowały zapasy, z czego z sukcesami jeszcze wicemistrzyni Europy kadetek Marzena i brązowy medalista mistrzostw Europy Tadeusz Michalik. Później potrzebowała ośmiu lat, by zrealizować marzenie o olimpijskim podium - udało się po ósmym miejscu w Pekinie i piątym w Londynie, gdzie przegrała walkę o brąz. Po tej porażce przyrzekła sobie, że za cztery lata się poprawi. Czy teraz pracuje na szansę poprawienia wyniku z Rio?

Zobacz wideo
Ikona sportu czytelników Sport.pl 2016 - Głosuj!:
Karol Bielecki
9%
Koń Caccini
4%
Ciaciuch, Kobus, Springwald, Leszczyńska
0%
Fularczyk-Kozłowska, Madaj
1%
Joanna Jędrzejczyk
4%
Kajetan Kajetanowicz
4%
Robert Lewandowski
18%
Rafał Majka
4%
Piotr Małachowski
0%
Monika Michalik
0%
Mikołajczyk, Naja
0%
Oktawia Nowacka
3%
Michał Pazdan
8%
Agnieszka Radwańska
3%
Marta Walczykiewicz
0%
Anita Włodarczyk
39%
Maja Włoszczowska
3%
Wojciech Nowicki
0%
Więcej o: