Ikona Sportu 2016 czytelników Sport.pl - Rafał Majka

W Rio zdobył olimpijski brąz, w Tour de France po raz drugi w karierze wywalczył koszulkę dla najlepszego górala, Giro d'Italia ukończył na piątym miejscu. To był jego rok.

Ikona Sportu 2016 - Głosuj! [PLEBISCYT]

- Szkoda, że na 10 km przed metą wywrócili się uciekający z Majką Vincenzo Nibali i Sergio Henao. Gdyby nie ich pech, to razem z Rafałem dotarliby do mety i wtedy na finiszu oglądalibyśmy trzech kolarzy z podobnym zapasem sił i porównywalnymi umiejętnościami sprinterskimi. Wówczas Majka mógłby zdobyć złoto - wraca do olimpijskiego wyścigu Zenon Jaskuła. Majka przyznawał, że w momencie upadków Nibalego i Henao pomyślał, że samotnie dojedzie do mety po złoto. Niestety, nie dał rady, na finiszowej prostej wzdłuż morza doszli go Greg Van Avermaet i Jakob Fuglsang, zostawiając dla Polaka "tylko" brąz.

- Rafał rośnie pięknie, z roku na rok jest coraz lepszy, a przecież ma dopiero 27 lat, to dla kolarza niewiele, najlepsze ciągle przed nim - ocenia Jaskuła. Wicemistrz olimpijski w "drużynówce" z 1988 roku i trzeci zawodnik Tour de France 1993 uważa, że w najbliższych latach Majka może wygrać któryś z wielkich tourów. Rafał po zmianie grupy wyraźnie ma ochotę o taki cel powalczyć.

W Giro poprawia się z każdym rokiem, w Vuelta a Espana był już trzeci w klasyfikacji generalnej, jeszcze tylko "Wielkiej Pętli" nie jechał jako lider zespołu z nastawieniem na jak najwyższą pozycję w całym wyścigu. Plan na rok 2017 Majka już ma. W lutym zostanie ojcem, ale nacieszyć się dzieckiem planuje dopiero w październiku, listopadzie i grudniu. Wcześniej czeka go ciężka praca na kolejne sukcesy.

Zobacz wideo
Ikona sportu czytelników Sport.pl 2016 - Głosuj!:
Karol Bielecki
9%
Koń Caccini
4%
Ciaciuch, Kobus, Springwald, Leszczyńska
0%
Fularczyk-Kozłowska, Madaj
1%
Joanna Jędrzejczyk
4%
Kajetan Kajetanowicz
4%
Robert Lewandowski
18%
Rafał Majka
4%
Piotr Małachowski
0%
Monika Michalik
0%
Mikołajczyk, Naja
0%
Oktawia Nowacka
3%
Michał Pazdan
8%
Agnieszka Radwańska
3%
Marta Walczykiewicz
0%
Anita Włodarczyk
39%
Maja Włoszczowska
3%
Wojciech Nowicki
0%
Więcej o: