Ikona Sportu 2016 czytelników Sport.pl - Kajetan Kajetanowicz

Czterokrotny mistrz Polski od trzech sezonów podbija europejskie rajdy. W tym roku drugi raz z rzędu został mistrzem Europy. Obrona tytułu łatwo nie przyszła.

Ikona Sportu 2016 - Głosuj! [PLEBISCYT]

Kajetanowicz stoczył pasjonujący pojedynek z piekielnie szybkim Rosjaninem Aleksiejem Łukjaniukiem i Łotyszem Ralfsem Sirmacisem. Obaj rywale mogli pochwalić się większą liczbą wygranych rajdów (odpowiednio dwa i trzy), ale to 37-letni Polak udowodnił, że o sukcesie w rajdach przeważnie decyduje dobra taktyka, skuteczność realizowanych planów i odrobina szczęścia.

Kajetanowicz wygrał tylko jeden rajd w cyklu ME, ale była to impreza szczególna - debiutujący w kalendarzu europejskiego cyklu Rajd Rzeszowski. Oprócz tego trzy razy dojeżdżał na drugim miejscu (Wyspy Kanaryjskie, Irlandia, Estonia), raz był trzeci (Azory). Z każdego występu przywoził punkty i to okazało się kluczem do sukcesu.

Ten sezon był dla niego wyjątkowy, bo wreszcie posmakował, czym są rajdowe mistrzostwa świata. Wystartował w Rajdzie Polski i choć musiał startować daleko za czołówką, to dojechał do czwartego miejsca w klasie WRC-2.

Rok zakończył jak na mistrza Europy przystało - w pięknym stylu po raz czwarty wygrał Rajd Barbórka i piąty raz triumfował w legendarnym Kryterium Asów na ulicy Karowej.

Zobacz wideo
Ikona sportu czytelników Sport.pl 2016 - Głosuj!:
Karol Bielecki
9%
Koń Caccini
4%
Ciaciuch, Kobus, Springwald, Leszczyńska
0%
Fularczyk-Kozłowska, Madaj
1%
Joanna Jędrzejczyk
4%
Kajetan Kajetanowicz
4%
Robert Lewandowski
18%
Rafał Majka
4%
Piotr Małachowski
0%
Monika Michalik
0%
Mikołajczyk, Naja
0%
Oktawia Nowacka
3%
Michał Pazdan
8%
Agnieszka Radwańska
3%
Marta Walczykiewicz
0%
Anita Włodarczyk
39%
Maja Włoszczowska
3%
Wojciech Nowicki
0%
Więcej o: