Memoriał Kamili Skolimowskiej. Nowy, fantastyczny rekord świata Anity Włodarczyk

Anita Włodarczyk ustanowiła kolejny kosmiczny rekord świata w rzucie młotem. Na Stadionie Narodowym w Warszawie rzuciła 82,98 m!

Poprzedni rekord także należał do Polki i wynosił 82,29 m. Dał Polsce jeden z dwóch złotych medali igrzysk olimpijskich w Rio. Włodarczyk zapowiedziała, że chce rzucić jeszcze dalej i że spróbuje znów poprawić rekord podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej, swojej koleżanki i mentorki z pierwszych lat kariery. Wciąż wydawało się to jednak mało realne - końcu od jej imprezy sezonu, na którą szykowała szczyt formy minęły już niemal dwa tygodnie.

Okazało się jednak, że wciąż nie znamy kresu możliwości Włodarczyk. Niesiona dopingiem ponad 26 tysięcy kibiców poprawiała się z rzutu na rzut. W trzeciej próbie osiągnęła 81,77, drugi wynik w historii. W kolejnej 82,98 i zaczęła skakać z radości, a dach nad stadionem jakby uniósł się do góry.

Pożegnanie Majewskiego

Zawody były też pożegnaniem z polskimi kibicami dla Tomasz Majewskiego. W niedzielę był drugi, ale z najlepszym wynikiem od czterech lat - 21,08 m. Nie był to ostatni występ Majewskiego w karierze, ale ostatni w Polsce. Karierę zakończy oficjalnie po zawodach w Zagrzebiu 6 września.

Zawody w Warszawie był okazją do rehabilitacji dla lekkoatletów, którym nie udał się start w Rio. Wszyscy wykorzystali ją wygrywając swoje konkurencje. Paweł Fajdek wygrał rzut młotem mężczyzn z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie 82,47, Robert Urbanek triumfował w rzucie dyskiem (63,80), Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce (5,65), a Kamila Lićwinko w skoku wzwyż (1,93).

Tak Anita Włodarczyk cieszyła się ze złota i rekordu świata w Rio [ZDJĘCIA]

 

Fantastycznym wynikiem 82,29 metrów Anita Włodarczyk odjechała konkurentkom w rzucie młotem i ustanowiła nowy rekord świata! Zdobyła swój drugi medal olimpijski (wcześniej zdobyła srebro w Londynie), ale pierwszy złoty. Zobaczcie, jak cieszyła się nasza dominatorka w rzucie młotem!Fantastycznym wynikiem 82,29 metrów Anita Włodarczyk odjechała konkurentkom w rzucie młotem i ustanowiła nowy rekord świata! Zdobyła swój drugi medal olimpijski (wcześniej zdobyła srebro w Londynie), ale pierwszy złoty. Zobaczcie, jak cieszyła się nasza dominatorka w rzucie młotem! GONZALO FUENTES/REUTERS

Więcej o: