Lekkoatletyka. Maria Andrejczyk pokona Barborę Spotakovą już w czwartek?

- Ja już jej nie odpuszczę - mówiła w Rio Maria Andrejczyk o Czeszce Barborze Spotakovej, z którą przegrała brąz w rzucie oszczepem o dwa centymetry. Polka może się zrewanżować w czwartek w zawodach Diamentowej Ligi w Lozannie. Poza nią zobaczymy jeszcze jedenaścioro polskich lekkoatletów.

Zawody w Lozannie będą jedenastymi z cyklu 14 mityngów Diamentowej Ligi. Andrejczyk zadebiutuje w tym prestiżowym cyklu. Wygrane eliminacje i czwarte miejsce w finale w Rio otworzyły 20-letniej oszczepniczce drzwi na wszystkie najważniejsze mityngi świata.

W Lozannie zabraknie co prawda złotej medalistki igrzysk Chorwatki Sary Kolak, ale wystartują zawodniczki z miejsc 2-6, czyli Sunette viljoen z RPA, Spotakova, Andrejczyk, Tacciana Chaładowicz z Białorusi i Australijka Kathryn Mitchell.

- Już nie jestem fanką Barbory. Pokazała mi w przedostatniej rundzie, że teraz nie jest czas na szacunek, teraz jest czas na walkę - mówiła w Rio Andrejczyk . Teraz może tę zapowiedź zrealizować, nie będzie jej jednak łatwo. Do Lozanny dotarła w środę, prosto z igrzysk, po międzylądowaniu w Amsterdamie. Czy zdąży wypocząć po długiej podróży?

Zobacz wideo

To nie jedyna Polka którą zobaczymy w Lozannie. W konkursie rzutu dyskiem wezmą udział srebrny medalistka olimpijski Piotr Małachowski i Robert Urbanek. Zmierzą się między innymi z braćmi Hartingami: bardziej doświadczonym Robertem i Christophem, który nieoczekiwanie zdobył złoto w Rio. Małachowski ma 41 punktów i jest bliski zapewnienia sobie wygranej w klasyfikacji generalnej Diamentowej Ligi.

Na 100 m pobiegną Anna Kiełbasińska, Katarzyna Sokólska i Klaudia Konopko. Wszystkie trzy wezmą też udział w sztafecie 4x100 m wspólnie z Mariką Popowicz-Drapałą. W skoku o tyczce wystąpią Piotr Lisek, Robert Sobera i Paweł Wojciechowski, w skoku wzwyż Sylwester Bednarek, a na 1000 m Marcin Lewandowski.

Starty Polaków:

18.00 rzut dyskiem mężczyzn (Piotr Małachowski, Robert Urbanek)

18.30 biegi na 100 m kobiet (Anna Kiełbasińska, Katarzyna Sokólska, Klaudia Konopko)

19.00 rzut oszczepem kobiet (Maria Andrejczyk)

19.46 sztafeta 4x100 m kobiet (Anna Kiełbasińska, Katarzyna Sokólska, Klaudia Konopko, Marika Popowicz-Drapała)

20.05 tyczka mężczyzn (Piotr Lisek, Robert Sobera, Paweł Wojciechowski)

20.20 skok wzwyż mężczyzn (Sylwester Bednarek)

21.43 1000 m mężczyzn (Marcin Lewandowski)

Rio 2016. Maria Andrejczyk, rewelacyjna polska oszczepniczka błyszczy nie tylko na igrzyskach! [ZDJĘCIA]

Więcej o: