Lekkoatletyka. Fajdek atakowany przez kibica za słowa o białoruskim dopingowiczu. "Niech nie robi obory w Polsce!!!". Mistrz odpowiada

- Oszustowi ręki nie podam - mówił Paweł Fajdek o Iwanie Cichanie, który wrócił do rywalizacji po wpadce dopingowej, i na mistrzostwach Europy tak właśnie zrobił. Takie zachowanie nie spodobało się jednemu z kibiców, który w mocnych słowach napisał na Facebooku, co o tym myśli. Mistrz świata w rzucie młotem odpowiedział mu równie mocno.

Wszystko zaczęło się od powrotu do rywalizacji Białorusina Iwana Cichana, który był zdyskwalifikowany za doping i pozbawiony m.in. medalu igrzysk olimpijskich w Atenach. - Oszustowi ręki nie podam - mówił Fajdek przed mistrzostwami Europy w Amsterdamie, na których zajął pierwsze miejsce. Cichan był drugi i faktycznie Fajdek nie podał mu ręki, ani nie pogratulował medalu. Nie spodobało się to jednemu z kibiców, który napisał wiadomość do jego żony.

(pisownia oryginalna)

"Powiedz kurcze coś mężusiowi bo nie jemu oceniać innych a jak nosi orłach na piersiach to niech nie robi obory w Polsce!!! mamy gdzieś takich pseudosportowców nie on jest kurcze sędzią żeby ocenia - narobiły obory jak cham!!! i mam gdzieś na jego relacje personalne z białorusinem wychodzi na to że Polak nie podał rękę Białorusi - jak możesz być z takim delikwentem który tego nie rozumie żal mi waszego dziecka i tego jak go wychowa z takim podejściem!!! obora na maksa"

Fajdek nie pozostał obojętny na tą wiadomość i postanowił opublikowac post wraz z imieniem i nazwiskiem autora. I napisał równie mocną odpowiedź:

"Drogi Łukaszu jak widać obora to Twoj świat. Jeśli miałeś czelnosc coś takiego napisać i to nie bezpośrednio do mnie to zapłacisz za to publikacją. Ktoś jeszcze chce się wypowiedzieć w roli fachowca od stosunków na lini sportowcy - oszuści i tego jak należy ich traktować? Ja jestem fair w stosunku do siebie i swoich przekonań. Zbyt wiele poświęcam by osiągnąć sukces. Cierpi moja rodzina znajomi i zdrowie a i tak znajdzie się ktoś kto będzie stał za oszustem. Niepozdrawiam Ciebie Panie oborowy;)"

Fajdek to nasz zelazny faworyt do złota na igrzyskach w Rio w rzucie młotem. Na zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy zajął pierwsze miejsce z wynikiem 80,93 m. Cichan był drugi (78,84 m), a brązowy medal wywalczył Wojciech Nowicki (77,53)

Zobacz wideo

Polacy wygrali klasyfikację medalową na ME! Oto radość naszych bohaterów [ZDJĘCIA]

Więcej o: