Lekkoatletyka. Szymon Ziółkowski kończy karierę

Mistrz olimpijski z Sydney i dwukrotny mistrz świata w rzucie młotem, Szymon Ziółkowski zapowiedział koniec kariery.

Ziółkowski ogłosił to w rozmowie z katowickim "Sportem". Poproszony o skomentowani plotek, jakoby 1 lipca, miał oficjalnie zakończyć karierę, Ziółkowski odparł, że to prawda.

- Żona tak to sobie wymyśliła. To i tak miał być mój ostatni sezon. Coś się zaczyna, coś się kończy... Po 27 latach wystarczy, to jest ten czas.

Ziółkowski, który 1 lipca tego roku skończy 40 lat, planował wcześniej rozstać się z zawodowym sportem startem w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, ale zmienił zdanie.

- Igrzyska to takie zawody, w których bez stuprocentowego zaangażowania nie da się osiągnąć wyniku, który by mnie tam doprowadził, a nie zamierzam naginać rzeczywistości i jechać do Brazylii za zasługi - powiedział w rozmowie ze "Sportem".

Ziółkowski zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Sydney w 2000 roku. Startował także na IO w Atlancie (1996), Atenach (2004), Pekinie (2008) i Londynie (2012). Zdobył też trzy medale mistrzostw świata: dwa złote (Edmonton 2001, Helsinki 2005 po dyskwalifikacjach rywali) oraz srebrny w Berlinie (2009). Zdobył też brąz mistrzostw Europy w Helsinkach w 2012 r.

Zobacz wideo
Więcej o: