Ewa Swoboda pobiła kolejny rekord! Szybciej biegały tylko Szewińska i Kasprzyk

Najlepsza polska sprinterka w świetnym stylu rozpoczęła sezon. W austriackim St.Polten pokonała 100 metrów w czasie 11.18 i poprawiła rekord Polski do lat 20. W historii szybciej biegały tylko Irena Szewińska i Ewa Kasprzyk.

Polka nie pozostawiła złudzeń rywalkom już w biegu eliminacyjnym. Rezultat 11.32 dał jej zwycięstwo, ale to nie wszystko. Jej czas był lepszy od wskaźnika na mistrzostwa Europy w Amsterdamie, mistrzostwa świata juniorów w Bydgoszczy i równy minimum olimpijskiemu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Świetny bieg Swobody dał jej również pierwsze miejsce w europejskiej tabeli juniorek w sprincie na 100 metrów.

To nie był jednak szczyt możliwości 18-letniej zawodniczki. W kolejnym biegu pokonała 100 metrów w czasie 11.18! Na mecie miała identyczny czas jak reprezentantka RPA Carina Horn, ale po weryfikacji Polka została sklasyfikowana na drugim miejscu.

Szybciej od Swobody biegały w historii tylko Irena Szewińska - 11.13 w 1974 roku w Rzymie i Ewa Kasprzyk - 10.93 na mistrzostwach Polski w 1986 roku.