Wings for Life World Run. W Polsce padnie rekord frekwencji

W Poznaniu padnie rekord frekwencji - na polski bieg zgłosiło się już ponad 3 tysiące biegaczy. Zapisy na Światowy Bieg, którego celem jest zbieranie funduszy na rzecz badań nad urazami rdzenia kręgowego, trwają do 4. maja lub do wyczerpania limitu miejsc (pięć tysięcy osób)

Wings for Life World Run wystartuje 8 maja 2016 roku, o godzinie 13:00, w Poznaniu. Ważny społeczny cel oraz realna szansa na zmianę życia osób poruszających się na wózkach przyciągają rzesze fanów na całym świecie. Zapisy online trwają do 4 maja, tymczasem już teraz w Polsce chęć udziału w imprezie zadeklarowało ponad 3 tysiące biegaczy (to więcej niż stanęło na starcie w Poznaniu w 2014 i 2015 roku). W tym roku na uczestników czeka jeszcze pokaźniejszy pakiet startowy - znajdzie się w nim m.in. koszulka techniczna ufundowana przez partnera imprezy Saturn Polska. Dodatkowo każdy, kto zarejestrował się na bieg i uiścił opłatę startową, otrzyma specjalny pakiet.

Zapisy do udziału w Światowym Biegu trwają na stronie wingsforlifeworldrun.com . W tym roku zwiększony został limit miejsc, a możliwość startu w imprezie mają również osoby, które ukończą 16 lat. Od ubiegłego roku w rywalizacji mogą wziąć udział także osoby poruszające się na wózkach. W Polsce kierowcą Samochodu Pościgowego będzie Adam Małysz. Obok Małysza, wśród innych światowych sław, które ruszą w pogoń za biegaczami, jest Holender Max Verstappen, Carlos Saintz Junior czy David Coulthard.