Lekkoatletyka. Zobacz fantastyczny bieg Swobody [WIDEO]

W środę Ewa Swoboda wygrała bieg na 60 metrów podczas halowego mityngu w niemieckim Dusseldorfie. W piątek wygrała bieg w Pedros Cup z jeszcze lepszym wynikiem!

Pierwszy bieg kwalifikacyjny bez problemów wygrała rekordzistka Polski Ewa Swoboda (7,23 s), a drugi Marika Popowicz (7,34 s). Do finału (w każdym biegu kwalifikowało się osiem zawodników z najlepszymi czasami) weszła także m.in. Karolina Zagajewska, zawodniczka AZS Łódź (7,60 s), która przed własną publicznością pobiła swój rekord życiowy. Co ciekawe, swoją życiówkę podczas mityngu w Łodzi pobiła także Brytyjka Shara Proctor, która nominalnie skacze w dal (7,38 s).

- W Łodzi będę chciała uzyskać wynik poniżej 7,15 sekund - mówiła przed zawodami Swoboda. W finale Polka dotrzymała słowa, bo dystans pokonała właśnie w takim czasie. Druga była Popowicz (7,31 s), a trzecia Proctor (7,36 s, kolejna życiówka). Zagajewska zaś na metę przybiegła piąta (7,47 s, znów rekord życiowy).

- Cieszę się z uzyskanego wyniku - mówiła na mecie Swoboda, która dodała, że nie wystartuje w halowych mistrzostwach świata i skupi się na przygotowaniach do sezonu otwartego.

W środę 19-letnia Swoboda uzyskała fantastyczny wynik 7.16 i wygrała mityng w Niemczech. Pobiegła zaledwie trzy setne wolniej od wspaniałego rekordu życiowego i rekordu Polski, który ustanowiła kilka dni wcześniej w Luksemburgu.

Tutaj możecie zobaczyć fantastyczny bieg w wykonaniu Polki:

 

Drugie miejsce zajęła Brytyjka Desiree Henry, a trzecie Holenderka Jamile Samuel.

Kim był chłopak Radwańskiej? Czy Vonn i Woods wciąż są razem? Słynne sportowe pary[QUIZ]

Więcej o: