Lekkoatletyka. Ewa Swoboda i Konrad Bukowiecki nominowani przez europejską federację

18-latkowie Ewa Swoboda i Konrad Bukowiecki zostali nominowani do nagrody dla lekkoatletki i lekkoatlety stycznia w Europie.

To spore wyróżnienie dla młodych polskich lekkoatletów. Swoboda otrzymała nominację za poprawę rekordu Europy juniorek na 60 m czasem 7.13 uzyskanym w sobotę na niedużym w Luksemburgu. Polka została liderką tegorocznych list na tym dystansie w Europie. Jej rywalkami w plebiscycie są: Finka Wilma Murto (w wieku 17 lat skoczyła o tyczce 4.71), Ukrainka Anastasija Mochniuk (osiągnęła najlepszy tegoroczny wynik na świecie w pięcioboju - 4745 pkt), Niemka Konstanze Klosterhalfen (pobiła halowy rekord Europy juniorek na 1500 m czasem 4:09.79) oraz Brytyjka Kate Avery (wygrała bieg Great Edinburgh Cross Country).

Bukowiecki został nominowany za nowy halowy rekord świata juniorów kulą 6-kilogramową (22.48 m). Jego rywalami są: Włoch Marco Fassinotti (skoczył wzwyż 2.33), Niemiec Julian Reus (wyrównał rekord Niemiec na 60 m czasem 6.53), Czech Tomas Stanek (pchnął kulą 21.26, najdalej w tym roku na świecie) i Hiszpan Jorge Urena (pobił rekord kraju w siedmioboju wynikiem 6076 pkt).

Jak można głosować?

Głosować można do godziny 12 w piątek za pośrednictwem Twittera i Facebooka. Liczą się podane dalej Tweety:

oraz lajki na Facebooku.

Kim był chłopak Radwańskiej? Czy Vonn i Woods wciąż są razem? Słynne sportowe pary[QUIZ]

Więcej o:
Copyright © Agora SA