Wspólny trening ze zwycięzcami Wings for Life World Run

Dominika Stelmach, Grzegorz Urbańczyk i Bartosz Olszewski znani są z tego, że biegają, bo lubią. Podczas Wings for Life World Run ich ucieczkę przed samochodem - metą, śledzili kibice na całym świecie. Teraz pojawia się szansa, by ich spotkać. Już w poniedziałek 1. lutego o godz. 20:00, wraz z trenerem Grzegorzem Zwierzchoniem, poprowadzą spotkanie Biegam Bo Lubię Nocą

O tym, że w grupie biega się raźniej, wie każdy, kto choć raz tego spróbował. Jedną z okazji do wspólnego treningu w doborowym gronie będzie spotkanie Biegam Bo Lubię NOCĄ (1 lutego), do którego dołączą zwycięzcy Wings for Life World Run w Polsce w 2014 i 2015 roku. Razem z Grzegorzem Zwierzchoniem poprowadzą otwarty trening, podzielą się swoim biegowym doświadczeniem, a także opowiedzą o formacie Światowego Biegu i zdradzą swoje plany na jego 3. edycję. W poniedziałek, o 20:00, pod radiową Trójką pojawią się także ambasadorzy biegu: Paulina Holtz , Krzysztof Łoniewski , brązowa Mistrzyni Europy w biegu na 800 m - Joanna Jóźwik oraz żużlowcy bracia Pawliccy i Maciej Janowski . Wszyscy już teraz przygotowują się, by 8. maja wystartować w Wings for Life World Run i pobiec dla tych, którzy biegać nie mogą.

Wings for Life World Run to jedyny bieg na świecie, w którym tradycyjna linia mety jest zastąpiona samochodami pościgowymi (ruszającymi za uczestnikami 30 minut po starcie). Grzegorzowi Urbańczykowi w 2014 r. udało się uciekać przed "ruchomą metą" przez ponad 49 km. Podczas ubiegłorocznej edycji, Dominika Stelmach pokonała 41 km, zanim dogonił ją samochód, a Bartek Olszewski ukończył bieg po ponad 73 km. Nietypowy format sportowy pozwala zatem wziąć udział w biegu wszystkim, niezależne od ich zaawansowania, formy i indywidualnych celów. Z pewnością równie różnorodne grono miłośników aktywności fizycznej spotka się także w poniedziałek przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 (o godz. 20:00 pod radiową Trójką).