Ikona Sportu 2015 czytelników Sport.pl - Piotr Małachowski

Przeważnie był tym drugim, w końcu może poczuć, że jest najlepszy na świecie.

GŁOSUJ W PLEBYSCICIE NA IKONĘ SPORTU 2015 CZYTELNIKÓW SPORT.PL

 

Małachowski w rzucie dyskiem zawsze miał trochę pod górkę. 193 cm do sporo jak na zwykłego człowieka, ale na większość rywali mogła spojrzeć na Polaka z góry. Małachowski nadrabiał techniką i przede wszystkim szybkością w kole, ale w swoich najlepszych startach przeważnie był drugi za Niemcem Robertem Hartingiem. Tak było w 2008 roku na igrzyskach w Pekinie, a potem w 2009 i 2013 roku na mistrzostwach świata w Berlinie i Moskwie.

W Pekinie Małachowski dostał szansę, bo Harting nie zdołał dojść do siebie po operacji. Polak zdobył w złoto z wynikiem 67,40, ale zdaje sobie sprawę, że za rok na igrzyskach w Rio znów będzie musiał rywalizować z Niemcem. Już zaczął przygotowania, przeszedł na dietę i w końcu września zameldował zrzucenie czterech kilogramów.

Małachowski to nie tylko wielki sportowiec, ale i wielki człowiek. Za wygranie cyklu mityngów Diamentowej Ligi otrzymał statuetkę z diamentem, którą przekazał na aukcję charytatywną. Dzięki temu 40 tysięcy złotych trafiło na konto kilkuletniego Tymka, zbierającego na operację serca.

Ikona sportu czytelników Sport.pl 2015
Paweł Fajdek
2%
Krzysztof Głowacki
2%
Joanna Jędrzejczyk
3%
Koń Va Bank
16%
Kajetan Kajetanowicz
3%
Robert Lewandowski
38%
Rafał Majka
5%
Piotr Małachowski
0%
Weronika Nowakowska
0%
Agnieszka Radwańska
15%
Rafał Sonik
3%
Anita Włodarczyk
10%
Adam Waczyński
3%
Więcej o: