Ikona Sportu 2015 czytelników Sport.pl - Anita Włodarczyk

Właściwie można by już w słowniku języka polskiego wprowadzić słowo 'włodarczyk' jako synonim dominatora. Ok., może raczej dominatorki.

GŁOSUJ W PLEBYSCICIE NA IKONĘ SPORTU 2015 CZYTELNIKÓW SPORT.PL

 

Włodarczyk w 2015 roku nie osiągnęła tylko jednego - nie pobiła rekordu świata podczas mistrzostw świata. A to tylko dlatego, że pobiła go wcześniej. Pierwszego sierpnia we Władysławowie chciała po prostu wygrać zawody imienia Kamili Skolimowskiej, a rzuciła 81.08 poprawiając rekord świata o metr i 25 cm. Jako pierwsza kobieta w historii tej dyscypliny przekroczyła przy okazji barierę 80 metrów.

W Pekinie wywalczyła złoto rzucając 80,85 m. Drugą Chinkę Zhang Wenxiu wyprzedziła o ponad 4,5 m. To przepaść, ale też żadna niespodzianka. Polka była niepokonana przez cały sezon, wygrała wszystkie 12 zawodów w których wystartowała. Na listach światowych z 2015 roku ma osiem najlepszych wyników.

Włodarczyk ma jednak pecha, bo rzut młotem już chyba zawsze będzie lekkoatletyczną konkurencją drugiej kategorii. Widać to było na konferencji prasowej na MŚ w Pekinie, na którą przyszli niemal wyłącznie dziennikarze z Polski, Chin i Francji, czyli krajów medalistek.

Mimo tak udanego roku Włodarczyk nie dostała więc nagrody ani dla najlepszej lekkoatletki świata (dostała ją rekordzistka świata na 1500 m Etiopka Genzebe Dibaba) ani Europy (tu przegrała z Dafne Schippers, mistrzynią świata i rekordzistką Europy na 200 m). Czy doczeka się docenienia w oczach czytelników Sport.pl?

 
Ikona sportu czytelników Sport.pl 2015
Paweł Fajdek
2%
Krzysztof Głowacki
2%
Joanna Jędrzejczyk
3%
Koń Va Bank
16%
Kajetan Kajetanowicz
3%
Robert Lewandowski
38%
Rafał Majka
5%
Piotr Małachowski
0%
Weronika Nowakowska
0%
Agnieszka Radwańska
15%
Rafał Sonik
3%
Anita Włodarczyk
10%
Adam Waczyński
3%
Więcej o: