Pekin 2015. Polska wciąż wysoko w klasyfikacji medalowej

Po siedmiu dniach rywalizacji podczas 15. lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie Polska z dorobkiem sześciu medali wciąż zajmuje wysokie piąte miejsce. Prowadzi Kenia, która wyprzedza Stany Zjednoczone.

W piątek polska reprezentacja nie powiększyła dorobku medalowego. Ostatnim zdobytym krążkiem jest "złoto" Anity Włodarczyk w rzucie młotem. Wcześniej w tej samej konkurencji złoty i brązowy medal zdobyli odpowiednio: Paweł Fajdek z Wojciechem Nowickim, srebrny w biegu na 800 m - Adam Kszczot, oraz w skoku o tyczce dwa brązowe - Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek.

Wydarzeniem siódmego dnia mistrzostw był złoty medal Dafne Schippers. Holenderka z czwartym wynikiem w historii (21,63) została mistrzynią świata w biegu na 200 metrów. Schippers po kapitalnym finiszu pokonała Elaine Thompson i utytułowaną Veronicę Campbell-Brown.

W sobotę czekają Polaków przede wszystkim eliminacje sztafet (w dzień także finał 4x100 m kobiet), Łukasz Nowak, Adrian Błocki i Rafał Augustyn przejdą (oby!) 50 km, a Paweł Wiesiołek przez cały dzień będzie kończył rywalizację w dziesięcioboju. W relacjonowanej przez nas sesji popołudniowej zobaczymy Kamilę Lićwinko w finale skoku wzwyż i Piotra Małachowskiego oraz Roberta Urbanka, walczących o medale w rzucie dyskiem. Joanna Jóźwik pobiegnie w finale biegu na 800 m.