Memoriał Kamili Skolimowskiej. Włodarczyk i Fajdek potwierdzili start

Rekordzistka świata rzucie młotem Anita Włodarczyk i rekordzista Polski Paweł Fajdek potwierdzili swój start w Memoriale Kamili Skolimowskiej. Druga edycja lekkoatletycznych zawodów na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się 13 września.

Zarówno Włodarczyk, jak i Fajdek nie mają sobie równych w tym sezonie i są faworytami mistrzostw świata, które 22 sierpnia rozpoczną się w Pekinie.

Włodarczyk 1 sierpnia w Cetniewie poprawiła własny rekord świata rzutem na 81,08 m. Z kolei Fajdek w niedzielę w Szczecinie dwukrotnie poprawiał swój rekord Polski, który obecnie wynosi już 83,93.

Organizatorzy potwierdzili także start kolejnych gwiazd. W skoku wzwyż Kamila Lićwinko zmierzy się z Rosjanką Marią Kucziną. Obie zawodniczki wspólnie stanęły na najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw świata w Sopocie 2014.

W pchnięciu kulą obok Tomasza Majewskiego wystąpią Amerykanie Joe Kovacs i Christian Cantwell. Kovacs prowadzi na tegorocznych listach światowych ze świetnym rezultatem 22,56 m.

Wcześniej start w mityngu potwierdzili także wracający do bardzo wysokiej formy Jamajczyk Asafa Powell na 100 m oraz czołowy skoczek wzwyż Mutaz Essa Barshim z Kataru.

Bilety na LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej są dostępne na booklik.com .

Najlepsze kadry i historie z halowych mistrzostw Europy w lekkiej atletyce [ZDJĘCIA]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.