Lekkoatletyka. Kamila Przybyła pobiła rekord Polski juniorek w skoku o tyczce

19-letnia Kamila Przybyła skoczyła o tyczce 4.30 podczas Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego w Bydgoszczy i poprawiła ośmioletni rekord Polski juniorek należący do Karmen Bunikowskiej.

W skoku o tyczce po zakończeniu kariery przez Monikę Pyrek i Annę Rogowską Polska ma pokoleniową wyrwę. Przez ostatnie dwa sezony, nie licząc Rogowskiej, żadna z Polek nie skoczyła wyżej niż 4.15.

Spośród młodych zawodniczek wyróżnia się Przybyła. Zawodniczka z Bydgoszczy w sezonie halowym wynikiem 4.22 ustanowiła halowy rekord Polski juniorek, a od niedzieli należy do niej także ten na otwartym stadionie.

Przybyła męczyła się na niskich wysokościach. W drugiej próbie zaliczyła 3.70, a w trzecich 3.90 i 4.11. Potem szło jej znacznie lepiej, bo w pierwszych podejściach zaliczyła 4.20 i 4.30. Drugie miejsce z wynikiem 4.00 zajęła faworytka zawodów, 21-letnia Justyna Śmietanka. Dobry wynik Przybyły może jej dać miejsce w kadrze na drużynowe mistrzostwa Europy, które w dniach 20-21 czerwca odbędą się w Czeboksarach.

Poprzedni rekord Polski juniorek należał do Karmen Bunikowskiej. 21 lipca 2007 roku w Hengelo skoczyła 4.20.

Oto najpiękniejsze tyczkarki na świecie! [ZDJĘCIA]

Więcej o: