Diamentowa Liga. Mocna polska reprezentacja w Rzymie

Dziesięcioro zawodników z Polski wystąpi w czwartek w mityngu Diamentowej Ligi w Rzymie. Liderka list światowych w skoku wzwyż Kamila Lićwinko zmierzy się między innymi z Blanką Vlasić. Relacja na żywo w Sport.pl.

Dla Chorwatki, mistrzyni świata z Osaki i Berlina oraz srebrnej medalistki igrzysk w Pekinie, będzie to pierwszy start w sezonie i powrót do skakania po niemal rocznej przerwie. Vlasić nie wzięła udziału w zeszłorocznych mistrzostwach Europy w Zurychu z powodu kontuzji kolana, odpuściła też sezon halowy.

Lićwinko, która jako jedyna na świecie pokonała w tym roku poprzeczkę na wysokości 1.97 m, rywalizować będzie też między innymi z inną Chorwatką Aną Simić i Rosjankami Anną Cziczerową i Marią Kucziną.

To właśnie w Rzymie w 1987 roku rekord świata pobiła Bułgarka Stefka Kostadinowa.

 

W skoku o tyczce mężczyzn wystąpią Paweł Wojciechowski i Robert Sobera, a zabraknie tym razem Piotra Liska. Faworytem będzie Francuz Renaud Lavillenie, który skoczył już w tym sezonie 6,05 m.

W biegu na 800 metrów wystartuje trzech Polaków: Adam Kszczot, Artur Kuciapski i Marcin Lewandowski. W mocno obsadzonym biegu zmierzą się między innymi z Mohammedem Amanem i Nijelem Amosem.

Ponadto w biegu na 1500 m pobiegną Angelika Cichocka i Sofia Ennaoui, na 3000 metrów z przeszkodami Katarzyna Kowalska, a w pchnięciu kulą wystąpi Jakub Szyszkowski.

Godziny konkurencji z udziałem Polaków:

17.45 - pchnięcie kulą mężczyzn (Szyszkowski)

19.30 - skok o tyczce mężczyzn (Sobera, Wojciechowski)

20.10 - skok wzwyż kobiet (Lićwinko)

20.23 - 800 m mężczyzn (Kszczot, Kuciapski, Lewandowski)

21.18 - 1500 m kobiet (Cichocka, Ennaoui)

21.38 - 3000 m z przeszkodami kobiet (Kowalska)

Transmisja od 20 w Polsat Sport, relacja na żywo w Sport.pl.

Polskie lekkoatletki na HME wPradze: szybkie, zwinne i śliczne [ZDJĘCIA]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.