Lekkoatletyka. Polacy wysyłają rekordową reprezentację na HME w Pradze

45 zawodników będzie liczyć lekkoatletyczna reprezentacja Polski na 33. Halowe Mistrzostwa Europy, które od 5 do 8 marca odbywać się będą w Pradze. To najliczniejsza ekipa biało-czerwonych w historii rozgrywanych od 1966 roku zawodów.

Wystawienie tak licznej reprezentacji jest wynikiem bardzo dobrych startów Polaków w sezonie halowym. Liderką polskiej ekipy będzie Kamila Lićwinko, która dwukrotnie w tym roku poprawiła rekord kraju w skoku wzwyż. W sobotę podczas mistrzostw Polski w Toruniu skoczyła 2,02, tak wysoko na świecie w tym sezonie nie skakała żadna inna zawodniczka.

- Wszystko jest na dobrej drodze, aby skakać wyżej. Nie wiem, jaki jest kres moich możliwości - mówiła w Lićwinko w sobotę.

Na wysokich lokatach w tabelach europejskich znajdują się także biegacze: liderem biegu na 800 metrów jest Adam Kszczot, a tuż za nim na drugim miejscu plasuje się Marcin Lewandowski. Trzech Polaków znajduje się w pierwszej szóstce tabel 400 metrów, co daje duże nadzieje na sukces nie tylko w rywalizacji indywidualnej, ale także w biegu sztafetowym.

Na drugim i trzecim miejscu na listach europejskich znajdują się nasi tyczkarze - Piotr Lisek i Robert Sobera. Wiceliderką tabel jest także Joanna Jóźwik, której wynik 2:00.01 jest słabszy zaledwie o 0.02 sekundy od halowego rekordu Polski na 800 metrów. Trzecia na listach w biegu na 1500 metrów jest Angelika Cichocka.

Pełny skład reprezentacji na HME:

Kobiety: Marika Popowicz i Ewa Swoboda (obie 60 m), Małgorzata Hołub i Justyna Święty (obie 400 m i 4x400 m), Angelika Cichocka (800 m i 1500 m), Syntia Ellward i Joanna Jóźwik (obie 800 m), Katarzyna Broniatowska (1500 m), Renata Pliś (1500 m i 3000 m), Sofia Ennaoui (3000 m), Karolina Kołeczek (60 m ppł), Urszula Domel, Justyna Kasprzycka i Kamila Lićwinko (wszystkie skok wzwyż), Paulina Guba (pchnięcie kulą), Joanna Linkiewicz,

Ewelina Ptak, Monika Szczęsna (wszystkie 4 x 400 m)

Mężczyźni: Kamil Kryński i Remigiusz Olszewski (obaj 60 m), Łukasz Krawczuk, Rafał Omelko i Karol Zalewski (400 m i 4x400 m), Kamil Gurdak, Adam Kszczot i Marcin Lewandowski (wszyscy 800 m), Szymon Krawczyk, Artur Ostrowski, Krzysztof Żebrowski (wszyscy 1500 m), Mateusz Demczyszak i Łukasz Parszczyński (3000 m), Dominik Bochenek i Damian Czykier (60 m ppł), Adrian Strzałkowski (skok w dal), Adrian Świderski (trójskok), Sylwester Bednarek (skok wzwyż), Piotr Lisek i Robert Sobera (skok o tyczce), Konrad Bukowiecki, Rafał Kownatke i Jakub Szyszkowski (pchnięcie kulą), Paweł Wiesiołek (siedmiobój), Patryk Dobek, Andrzej Jaros i Jakub Krzewina

(wszyscy 4 x 400 metrów)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.