Lekkoatletyka. Ewa Swoboda znów poprawiła rekord Polski juniorek

17-letnia Ewa Swoboda po raz kolejny w tym sezonie poprawiła swój rekord życiowy i jednocześnie rekord Polski juniorek na 60 metrów. W Toruniu pobiegła w czasie 7.27 sekundy.

To jeden z największych talentów w polskiej lekkoatletyce i jedna z najlepszych młodych sprinterek na świecie. Przed tym sezonem halowym jej rekord na 60 metrów to 7.46 sekundy. Od końca stycznia poprawiała go już pięć razy, śrubując przy tym rekord Polski juniorek na tym dystansie.

Ostatnie dwa razy - w sobotę w Toruniu podczas halowych mistrzostw Polski juniorek. W eliminacjach Swoboda pobiegła 7.28, poprawiając o dwie setne swój wynik uzyskany w tej samej hali podczas mityngu Copernicus Cup 3 lutego. W finale znów się poprawiła o jedną setną. Srebrna medalistka, rok starsza Karolina Ciesielska, była słabsza o 33 setne sekundy.

Swoboda nie ma sobie równych w Polsce także bez podziału na kategorie wiekowe. Drugi wynik w tym sezonie ma Marika Popowicz (7.36). Zawodniczka klubu UKS Czwórka Żory wypełniła też minimum PZLA (7.30) na start w halowych mistrzostwach Europy, które między 5 a 8 marca odbędą się w Pradze.

Najszybsza na świecie w tym sezonie na tym dystansie jest Murielle Ahoure z Wybrzeża Kości Słoniowej. Sobotni czas Swobody daje jej ex aequo 27. miejsce na świecie, ale nie ma przed nią ani jednej młodszej od niej zawodniczki.

Tomasz Wieczorek jest znanym sędzią lekkoatletycznym

Zobacz wideo
Więcej o: