Lekkoatletyka. Kamila Lićwinko pobiła rekord Polski w skoku wzwyż

W niedzielnym mityngu ?Russkaja Zima? w Moskwie Kamila Lićwinko po pięciu skokach bez strącenia: poprawiła rekord Polski wynikiem 2,01 m.

Polka jako jedyna opuściła pierwszą wysokość - 1.80, następnie bezbłędnie kolejno zaliczyła: 1.85, 1.90, 1.94 i 1.97. Jej najpoważniejsza rywalka, Rosjanka Maria Kuczina, po pokonaniu w trzeciej próbie 1.97, w drugiej skoczyła 1.99, obejmując prowadzenie. Lićwinko opuściła tę ostatnią wysokość, oszczędzając siły na atak na rekord Polski.

201 centymetrów Lićwinko zaliczyła w pierwszym skoku, bijąc o centymetr 9-letni rekord mityngu Chorwatki Blanki Vlasić i poprawiając o jeden centymetr swój rekord Polski z 2014 roku. Trzy ataki na 2.03 tym razem nie zakończyły się powodzeniem. Tym samym Polka pokonała Kuczinę o dwa centymetry i umocniła się na czele tegorocznych list światowych.

Prowadziła na nich po tym, jak na otwarcie sezonu w Cottbus skoczyła dwa metry, wyrównując swój poprzedni rekord Polski.

Podczas tego samego konkursu 40-letnia Bułgarka Wenelina Wenewa-Matiejewa wynikiem 1.90 poprawiła rekord świata w kategorii wiekowej 40-44 lata. Po raz pierwszy tę wysokość pokonała 11 sierpnia 1991 r. w Salonikach, zdobywając srebro ME juniorów.

Więcej na stronie pzla.pl .

Polskie medale w Soczi, MŚ w siatkówce, a może kankan Kubota? Wybierz sportowe przeżycie roku

Więcej o: