Lekkoatletyka. Przed nią tylko Szewińska. Anita Włodarczyk lekkoatletką roku magazynu "Track & Field News"

Anita Włodarczyk została wybrana najlepszą lekkoatletką roku przez prestiżowy magazyn "Track & Field News". Wcześniej tego zaszczytu dostąpiła tylko Irena Szewińska.

Amerykański magazyn "Track & Field News" przyznaje nagrody dla najlepszych lekkoatletów od 1959 roku. Od 1974 roku wyróżnia również lekkoatletki. Wówczas uhonorowana została Irena Szewińska i jak dotąd była jedynym polskim przedstawicielem na długiej liście zwycięzców. Teraz jednak do naszej legendarnej biegaczki i skoczkini w dal dołączyła Anita Włodarczyk.

Międzynarodowy panel ekspertów (składający się z 33 osób) uznał, że właśnie nasza młociarka była najlepszą lekkoatletką ostatnich 12 miesięcy. Przypomnijmy, że Włodarczyk została w tym roku mistrzynią Europy i pobiła rekord świata. 31 sierpnia na mityngu w Berlinie posłała młot na odległość 79,85 m. Poprawiła wynik Betty Heidler o 16 cm.

Polka w głosowaniu wyprzedziła m.in. kulomiotkę, triumfatorkę dwóch poprzednich edycji Valerie Adams, która zajęła drugie miejsce. Została pierwszą w historii młociarką, która została w ten sposób wyróżniona.