Lekkoatletyka. Anna Rogowska odpuszcza sezon halowy

Najlepsza polska zawodniczka w skoku o tyczce Anna Rogowska nie będzie startować w nadchodzącym sezonie halowym. - Chcemy wykorzystać ten czas na zaleczenie wszystkich urazów i przygotowania to sezonu na otwartym stadionie - mówi Sport.pl jej trener Jacek Torliński.

Sezon 2014 nie był dla Rogowskiej udany. Nie udało jej się wywalczyć medalu w halowych mistrzostwach świata ( zajęła piąte miejsce ), następnie z powodu kontuzji nie wystartowała w mistrzostwach Europy w Zurychu.

Teraz wraz z trenerem zdecydowała się odpuścić sezon halowy, co oznacza, że nie będzie się przygotowywać do halowych ME, które na początku marca odbędą się w Pradze. - Ania obecnie jest w okresie roztrenowania. Potrzebna jest przerwa, by doleczyć wszystkie kontuzje i drobne urazy. Przygotowania zaczniemy na przełomie grudnia i stycznia, a pierwsze starty planujemy na maj, ewentualnie czerwiec - mówi Sport.pl Torliński.

Najbliższym celem Rogowskiej będą więc mistrzostwa świata, które od 22 do 30 sierpnia odbędą się w Pekinie. - Ania planuje starty co najmniej do igrzysk w Rio - zaznacza jednak Torliński.

Ostatni medal 33-letnia Rogowska zdobyła w 2013 roku, kiedy w Goeteborgu została wicemistrzynią Europy w hali. Jej największe sukcesy to brąz igrzysk olimpijskich z 2004 roku i złoto MŚ z 2009.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

Więcej o: