Memoriał Kamili Skolimowskiej. Ranga występu Bolta w Warszawie wzrasta

Wszystko wskazuje na to, że bieg Usaina Bolta na 100 m podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej będzie jednym z dwóch indywidualnych startów sprintera w tym sezonie. Jamajczyka na Stadionie Narodowym będzie można zobaczyć 23 sierpnia.

Tadeusz KądzielaTadeusz Kądziela Fot. Jacek Dymkowski Bolt z tygodnia na tydzień coraz bardziej okraja swoją listę startów w tym sezonie. Wszystko przez przedłużającą się rehabilitację po kontuzji i zmieniony program treningowy.

Najpierw odwołał swoje starty na mityngach w Paryżu i Ostrawie, a w ten weekend nie pobiegł w mistrzostwach Jamajki. Sezon zacznie dopiero na początku sierpnia w Glasgow, podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów, od występu w sztafecie 4 x 100 m. "Nie chcę zabierać miejsca nikomu, kto zakwalifikuje się do występu indywidualnego, ale będę do dyspozycji w sztafecie, jeśli zostanę powołany" - napisał Bolt na swojej oficjalnej stronie.

Oznacza to, że pierwszym indywidualnym biegiem planowanym przez Jamajczyka będzie 100 m na specjalnie przygotowanej bieżni na Stadionie Narodowym 23 sierpnia podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej. Będzie to też jeden z zaledwie dwóch startów, gdyż następnie Bolt ma w planach jedynie występ w mityngu z cyklu Diamentowej Ligi w Zurychu 28 sierpnia.

Bieg w Warszawie będzie pierwszym występem rekordzisty świata na 100 i 200 m w Polsce. Bilety na tegoroczny Memoriał Kamili Skolimowskiej można nabyć na stronie www.memorialkamili.pl .

Więcej o: