Moskwa 2013. Zalewski w półfinale 200 m. Miał lepszy czas od Bolta

Karol Zalewski uzyskał czwarty czas w swoim biegu eliminacyjnym na 200 m, ale awansował z nim do półfinału. Polak miał lepszy wynik w eliminacjach od rekordzisty świata Usaina Bolta. Z Jamajczykiem zmierzy się w półfinale (godz. 17.40 - relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE)

Zalewski pobiegł bardzo dobrze. W swoim wyścigu przez cały dystans znajdował się na jednym z trzech pierwszych miejsc, dopiero na samym finiszu wyprzedził go Wallace Spearmon. Polak zajął czwarte miejsce z czasem 20,60 sekundy w swoim biegu i przez kilkanaście minut trzeba było czekać, czy do półfinału się załapie. Złoty medalista młodzieżowych mistrzostw Europy był czwarty w piątej serii, a bezpośrednio kwalifikowało się trzech zawodników oraz trzech z najlepszymi czasami. Zalewski uzyskał taki sam wynik jak biegnący w trzeciej serii Brazylijczyk Bruno De Barros. O awansie mistrza Polski zadecydowały tysięczne części sekundy. Polak był szybszy od Brazylijczyka o dokładnie 0,008 sekundy i to on pobiegnie w piątkowym półfinale.

Zalewski miał lepszy czas eliminacji od Usaina Bolta, z którym zmierzy się w biegu o awans do finału. Jamajski multimedalista swój bieg wygrał jednak z łatwością. Na 60 metrów przed metą miał ogromną przewagę, finiszował w spacerowym, jak na niego, tempie. Linię mety przekroczył po 20,66 sekundy. To był 21. czas eliminacji.

Najszybciej w piątkowy poranek 200 metrów pokonał Anaso Jobodwana z RPA, który wykręcił czas 20,17 sekundy.

Więcej o: