Moskwa 2013. Faworytka skoku w dal: Nie widziałam rodziców od 15 lat

- Moim marzeniem jest, by rodzice zobaczyli mnie w telewizji, jak stoję na podium - mówi Sosthene Moguenara, pochodząca z Czadu, a startująca w barwach Niemiec. 23-latka jest jedną z najpoważniejszych faworytek do złota w skoku w dal na mistrzostwach świata w Moskwie.

Wszystko o lekkoatletycznych MŚ w Moskwie

Moguenara urodziła się w Czadzie. Do Niemiec pojechała na wakacje w wieku dziewięciu lat, do ciotki mieszkającej w Essen. - W tym czasie w Czadzie wybuchła wojna - wspomina zawodniczka. Ponieważ sytuacja w kraju wciąż była niestabilna, ciotka adoptowała ją.

- Mam kontakt z moim ojcem, ale on nie chce, żebym go odwiedziła, bo to zbyt niebezpieczne - mówi Moguenara. Nie udało się też zorganizować wizyty rodziców w Niemczech. - Moim marzeniem jest, by rodzice zobaczyli mnie w telewizji, jak stoję na podium. Nie wiedzą nawet, jak teraz wyglądam - dodaje.

Jej marzenie wydaje się całkiem realne. Moguenara jest nie tylko mistrzynią Niemiec, ale także wiceliderką list światowych. W tym roku w Weinheim ustanowiła rekord życiowy wynikiem 7,04 metra. Dalej (7,25) skoczyła jedynie Amerykanka Brittney Reese.

W Czadzie rządy sprawuje prezydent Idrissa Deby, który w 1990 roku przeprowadził zamach stanu. Sytuacja polityczna pozostaje jednak niestabilna, kraj jest nieustannie areną zamieszek oraz powtarzających się prób zamachu stanu.

Finał skoku w dal kobiet w niedzielę 11 sierpnia od 17.00.

TERMINARZ - wszystkie finały i starty Polaków

1. dzień sobota 10 sierpnia 2. dzień niedziela 11 sierpnia 3. dzień poniedz. 12 sierpnia 4. dzień wtorek 13 sierpnia 5. dzień środa 14 sierpnia 6. dzień czwartek 15 sierpnia 7. dzień piątek 16 sierpnia 8. dzień sobota 17 sierpnia 9. dzień niedziela 18 sierpnia

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: