Lekkoatletyka. Proces Pistoriusa odłożony do 19 sierpnia

Sąd w RPA odłożył do 19 sierpnia proces niepełnosprawnego biegacza Oscara Pistoriusa, który jest oskarżony o zabójstwo swojej dziewczyny, 29-letniej modelki Reevy Steenkamp

Oprócz przeniesienia rozprawy na 19 sierpnia sąd zdecydował o przedłużeniu zwolnienia warunkowego lekkoatlety.

"Najszybszy człowiek bez nóg" w lutym strzelił do niej cztery razy w swoim domu. On twierdzi, że przez przypadek, bo w ciemności wziął przyjaciółkę za włamywacza. Prokuratura jest innego zdania - sądzi, że zabił z zimną krwią. Lekkoatlecie grozi przynajmniej 25 lat więzienia.

Sportowiec zaklina się, że kochał swoją dziewczynę, a postrzelił ją przez przypadek. Wstał w nocy zamknąć balkon, zasunął żaluzję, przez co zapadły ciemności, a gdy usłyszał hałas w łazience, spanikował. Po omacku sięgnął po broń, podszedł do łazienki i zaczął strzelać przez zamknięte drzwi. Nie zauważył, że dziewczyny nie było w łóżku.

Policja i prokuratura początkowo twierdziły, że dowody przeciwko biegaczowi są miażdżące, ale potem spektakularne triumfy zaczęli odnosić obrońcy Pistoriusa. Okazało się, że policjant prowadzący sprawę też ma zarzuty morderstwa, świadkowie, podobno słyszący w nocy kłótnie między Pistoriusem a jego dziewczyną, mieszkają 300 metrów dalej, a rzekomo znalezione w szufladzie sterydy to ziołowy specyfik na potencję.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.