Lekkoatletyka. Shawn Crawford zawieszony przez USADA

Mistrz olimpijski na 200 metrów z igrzysk w Atenach Amerykanin Shawn Crawford został zawieszony na dwa lata przez amerykańską agencję antydopingową (USADA).

Crawford nie został przyłapany na dopingu, ale złamał przepisy nakazujące podawanie urzędnikom antydopingowym miejsca treningów. 35-letni sprinter od 2001 roku był objęty programem testów USADA i był zobowiązany, by informować o miejscu treningów także poza okresem startowym. Jak podaje agencja, w okresie 18 miesięcy nie uczynił tego trzykrotnie.

Dwuletnia dyskwalifikacja Crawforda obowiązuje od środy, kiedy to został ukarany. Wszystkie wyniki uzyskane przez niego od 17 listopada 2012 (data trzeciego wykroczenia) zostaną anulowane.

Poza złotym medalem igrzysk w Atenach Crawford ma na swoim koncie srebro igrzysk w Pekinie. Co prawda na mecie był czwarty, ale przesunął się po dyskwalifikacji Wallace'a Spearmona (USA) oraz Churandy'ego Martiny (Antyle Holenderskie).

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida