Oscar Pistorius zastrzelił swoją dziewczynę, jest oskarżony o morderstwo

Paraolimpijczyk i gwiazda lekkoatletyki Oscar Pistorius z RPA zastrzelił swoją dziewczynę Reevę Steenkamp w Pretorii - podało radio z Johannesburga. Sportowiec został aresztowany przez policję i postawiony mu został zarzut morderstwa. Media podejrzewają, że biegacz wziął swoją partnerkę za włamywacza, podczas gdy ta chciała mu zrobić walentynkową niespodziankę.

Tutaj znajdziesz najnowsze doniesienia ws. Pistoriusa ?

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji Pistorius postrzelił swoją dziewczynę w głowę i w ramię. Policja podała, że kobieta została postrzelona kilka razy - nie wiadomo jednak dokładnie ile.

Rzeczniczka policji powiedziała, że funkcjonariusze odebrali rano zgłoszenie w sprawie strzelaniny w domu sportowca. Gdy policjanci przybyli na miejsce, zastali ratowników próbujących reanimować 30-letnią kobietę. Mimo to zmarła ona jeszcze w domu.

Pistorius został zatrzymany przez policję i wstępnie przesłuchany. Rzecznika poinformowała także, że w późniejszym czasie został przewieziony do sądu, gdzie postawiono mu już zarzut morderstwa. Na miejscu tragedii znaleziono pistolet kalibru 9 mm.

Z najnowszych doniesień wynika, że nie ma żadnych innych podejrzanych osób w tej sprawie. Pistorius i jego dziewczyna byli jedynymi osobami, jakie w tamtym momencie znalazły się w mieszkaniu. Policja przesłuchała już świadków w tej sprawie.

Funkcjonariusze poinformowali także, że w domu Pistoriusa dochodziło już wcześniej do różnych incydentów, które można określić jako "awantury domowe"

Policja nie potwierdziła jeszcze tożsamości ofiary. Poinformowano jedynie, że miała 30 lat. Miejscowe media nie mają jednak wątpliwości, że chodziło właśnie o dziewczynę Pistoriusa, która była znaną w RPA modelką. Spekuluje się, że Reeva Steenkamp przyszła do domu sportowca, by zrobić mu niespodziankę na Walentynki. On jednak był przekonany, że to włamywacz.

RPA ma jeden z najwyższych na świecie wskaźników przestępczości. Wielu mieszkańców posiada broń, właśnie po to by bronić się przed włamywaczami.

Zobacz wideo

Pistorius paraolimpijską gwiazdą

Biegacz z RPA stał się gwiazdą światowej lekkoatletyki po tym, jak stoczył batalię prawną z Trybunałem Arbitrażowym o dopuszczenie go do rywalizacji z pełnosprawnymi sportowcami. Pistorius stracił obie nogi, gdy miał jedenaście miesięcy, mimo to od dziecka aktywnie uprawiał sport. W zawodach startował w sztucznych protezach z włókna węglowego, które zdaniem niektórych, w wielu elementach biegu dawały mu dużą przewagę.

Początkowo trybunał zabronił mu startu na igrzyskach w 2008 roku, jednak lekkoatleta się odwołał i na kilka miesięcy organ MKOl pozwolił mu wystartować w Pekinie. "Trybunał stwierdził, że nie ma wystarczających przesłanek, aby uznać, że protezy dają Pistoriusowi przewagę nad pełnosprawnymi sportowcami" - czytamy w uzasadnieniu.

Biegacz nie osiągnął jednak wymaganego minimum i w Pekinie nie wystąpił indywidualnie. Federacja także nie włączyła go w skład sztafety, tłumacząc to względami bezpieczeństwa. Na igrzyskach zadebiutował cztery lata później, gdy w Londynie pobiegł zarówno indywidualnie jak i w sztafecie.

W dorobku ma pięć złotych medali paraolimpijskich oraz jeden srebrny. Należy do niego wiele rekordów zarówno indywidualnych jak i w sztafecie.

Więcej o: