Lekkoatletyka. Ottey tęskni za Małyszem

PRZEGLĄD PRASY. - Ogromnie żałuję, że mój ulubiony zawodnik, Adam Małysz, zakończył karierę - mówi na łamach ?Przeglądu Sportowego? pochodząca z Jamajki, a reprezentująca Słowenię sprinterka Marlene Ottey.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

51-letnia Ottey, która w swej karierze wywalczyła aż dziewięć medali olimpijskich i trzy razy zdobywała mistrzostwo świata, od 1998 roku mieszka w Słowenii. W barwach tego kraju startuje od 2002 roku, bo trzy lata wcześniej popadła w konflikt z federacją lekkoatletyczną Jamajki. Stało się tak, ponieważ zawodniczce zarzucono stosowanie dopingu i zawieszono ją. Tymczasem w 2000 roku Ottey zwrócono honor, po tym, jak wykazano nieprawidłowości, w laboratorium w którym przeprowadzono badania obciążające biegaczkę.

W swej nowej ojczyźnie Ottey pokochała zimowe dyscypliny sportu. - Oglądam skoki narciarskie i ogromnie żałuję, że mój ulubiony zawodnik, Adam Małysz, zakończył karierę. Kibicuję też Justynie Kowalczyk. To naprawdę wspaniała biegaczka - mówi Ottey  ?

- Gdyby to mnie zniechęciło, nie byłbym Adamem Małyszem - mówi po swym wypadku w Żaganiu szykujący się do Rajdu Dakar Adam Małysz

Więcej o: