Lekkoatletyczne MŚ. Włodarczyk bez medalu w rzucie młotem

Osiągając swój najlepszy wynik w sezonie (73,56 m.) Anita Włodarczyk zajęła piąte miejsce w finale rzutu młotem lekkoatletycznych mistrzostw świata w koreańskim Daegu. Złoty medal wywalczyła Rosjanka Tatjana Łysenko (77,13 m.).

Caster Semenya przegrywa na ostatnich metrach - Relacja Z Czuba i Na Żywo na Sport.pl ?

Na Włodarczyk ciążyła tym razem dodatkowa presja. Do tej pory startujący w Daegu lekkoatleci, zwłaszcza murowani kandydaci do medalu, głównie zawodzili. Do finałowej ósemki pchnięcia kulą i rzutu dyskiem nie awansowali odpowiednio Tomasz Majewski i Piotr Małachowski. Bardzo słabo wypadły tyczkarki - Monika Pyrek i Anna Rogowska. Włodarczyk była ostatnią nadzieją na spełnienie marzeń o jeszcze jednym medalu (jedyny do tej pory krążek wywalczył Paweł Wojciechowski - złoto w skoku o tyczce).

- Wydaje mi się, że Anita nie stanie nawet na podium. Nie pokazała w tym sezonie niczego, w eliminacjach i na treningach też nie błysnęła. Wiem, że miała kłopoty zdrowotne. Nie wierzę, by mogła podjąć tu walkę - mówiła o naszej zawodniczce wicemistrzyni świata z Berlina Betty Heidler.

Niemka miała rację, bo w tym roku wyniki Włodarczyk nie były tak rewelacyjne jak dwa lata temu w Niemczech. W konkursie w Daegu zebrała jednak wszystkie siły i już w pierwszym rzucie uzyskała swój swój najlepszy w tym sezonie wynik - 73,56 m. Po pierwszej serii zajmowała trzecie miejsce, po kolejnej spadła o jedną pozycję. W kolejnej próbie rzuciła na odległość 72.61, ale przez świetny wynik Kubanki Yipsi Moreno (74,48) spadła ostatecznie na piąte miejsce.

W walce o pierwszą ósemkę poza zasięgiem wszystkich młociarek była Tatjana Łysenko. Rosjanka rozpoczęła od wyniku 76,80 i z każdym rzutem jeszcze się poprawiała. W trzeciej próbie osiągnęła rezultat 77,13. Druga w kolejności Chinka Wenxiu Zhang rzuciła na odległość 75,03.

Finał poniżej oczekiwań. Polka też

W finałowym starciu tak dobre wyniki już nie padały. Najlepszy wynikiem we wszystkich trzech seriach uzyskała Heidler - 76,06, co dało jej awans na drugie miejsce. Wyniku fenomenalnej tego dnia Łysenko nikt nie zdołał pobić.

Włodarczyk nie włączyła się do walki o podium. Czwarta i piąta próba były spalone. Zmierzono dopiero ostatni rzut - wynik 72,65 przypieczętował jej piąte miejsce. Uplasowane niżej rywalki również spisywały się bardzo słabo. Najgorzej w decydującej walce wypadła Kubanka Moreno, która spaliła wszystkie trzy próby. Mimo to, zachowało czwarte miejsce. Rzuciła niemal metr dalej od naszej młociarki.

Wyniki eliminacji do ścisłego finału rzutu młotem kobiet:

1. Tatjana Łysenko 77,13

2. Wenxiu Zhang 75,03

3. Betty Heidler 74,70

4. Yipsi Moreno 74,48

5. Anita Włodarczyk 73,56

6. Kathrin Klass 71,89

7. Bianca Perie 70,40

8. Zalina Marghieva

Polska męska sztafeta w finale biegu 4x100 m. lekkoatletycznych MŚ  ?

Złoto dla Wojciechowskiego. Zobacz szaloną radość polskich skoczków o tyczce"

Więcej o: