Lekkoatletyczne MŚ. Włodarczyk w finale rzutu młotem

Anita Włodarczyk zakwalifikowała się do niedzielnego finału rzutu młotem, ale najgroźniejsze rywalki rzucały dalej. Relacja Z Czuba i Na Żywo z siódmego dnia MŚ w Daegu na Sport.pl od godziny 12.

Siódmy dzień MŚ w Daegu - trwa Relacja Z Czuba i Na Żywo >

Broniąca tytułu mistrzyni świata Polka w pierwszej próbie rzuciła 71,09 m. Minimum kwalifikacyjne wynosiło 71 m. Najgroźniejsza rywalka Niemka Betty Heidler też wykonała rzut na minimum w pierwszej serii - 71,48 m.

W pierwszym rzucie mininum wywalczyły też Chinka Zhang Wenxiu (74,17), Kubanka Yipsi Moreno (73,29), Rosjanka Tatiana Łysenko (71,94). Do finału awansowało dziewięć zawodniczek, najsłabszy wynik miała Silvia Salis z Włoch (69,82 m), która jako jedyna nie osiągnęła minimum.

Polka już w pierwszym rzucie rozgrzewkowym przed eliminacjami z łatwością przekroczyła minimum kwalifikacyjne. To samo robiły też w jej grupie między innymi Heidler i Moreno.

Polka po mistrzostwach Europy w Barcelonie, w których wywalczyła brązowy medal, wystartowała jeszcze w trzech zawodach i później nastąpiła dziewięciomiesięczna przerwa. Włodarczyk walczyła z kontuzjami, zaległości treningowe . Wróciła na rzutnię dopiero pod koniec czerwca na Memoriał Kusocińskiego w Szczecinie,

Była rekordzistka świata - w tym sezonie jej wynik (78,30 m z 2010 r z Bydgoszczy) pobiła o ponad metr Heidler - poinformowała, że przed eliminacjami zjadła tradycyjnie jajka na twardo i było ich tym razem pięć, czyli tyle, ile zjadła przed eliminacjami mistrzostw w Berlinie. Przed finałem w Berlinie zjadła dużo więcej, ale ile zje teraz nie zdradziła. - Przed mistrzostwami Europy w Barcelonie zjadłam osiem i był tylko brązowy medal - powiedziała Włodarczyk, chyba sugerując próbę pobicia rekordu życiowego w niedzielę na śniadaniu.

W eliminacjach poprzednich mistrzostw świata Polka rzuciła 74,54, czyli ponad trzy metry dalej. Heidler w eliminacjach osiągnęła wtedy 75,27 m.

- W finale są wszystkie najlepsze dziewczyny. Rzucały zachowawczo, aby wejść jak najmniejszym kosztem do finału. Walka będzie ciekawa - powiedziała Włodarczyk.

Skład finałowego konkursu według wyników eliminacji:

Finałowy konkurs odbędzie się w niedzielę, dziewiątym i ostatnim dniu 13. mistrzostw świata. Początek o godz. 11.15 czasu polskiego.

"Rzucam młotem nawet na ipadzie" - zdradza Włodarczyk ?

Lekkoatletyka niezwykle fotogeniczna - świetne zdjęcia [GALERIA]

Więcej o: