Lekkoatletyczne MŚ. Bolt w finale, Kuć ostatni

Usain Bolt z łatwością awansował do finału biegu na 100 m lekkoatletycznych mistrzostw świata w Daegu. Jamajski sprinter wygrał swój półfinał, w którym rywalizował m.in. z Dariuszem Kuciem. Niestety, Polak, zajął ostatnie miejsce.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

Kuć i Bolt wystartowali w drugim biegu eliminacyjnym. W ośmioosobowej stawce Polak miał najgorszy rekord życiowy - 10,15 s. Obok Bolta kandydatem do awansu był najszybszy Europejczyk w historii, Francuz Christophe Lemaitre ("życiówka" 9,92 s). I to właśnie faworyci zajęli dwa pierwsze miejsca. Bolt uzyskał czas 10,05, pokonując ostatnie metry spacerkiem. Kuć przeciął linię mety jako ostatni, uzyskując czas 10,51. Do siódmego Brytyjczyka Marlona Devonisha Polakowi zabrakło aż 0,26 s.

Rywalizacja w półfinałach zaczęła się od dyskwalifikacji Dwaina Chambersa. Słynny Brytyjczyk nie wytrzymał nerwowo i popełnił falstart. Pierwszy bieg eliminacyjny powtórzono już bez niego. Zwycięzcą został Jamajczyk Yohan Blake, który uzyskał czas 9,95 s. Razem z nim do finału zakwalikował się Amerykanin Walter Dix (10,05). W trzecim, ostatnim półfinale, najszybszy był Kim Collins (10.08) z Federacji Saint Kitts i Nevis, za jego plecami przybiegł Jamajczyk Nesta Carter (10.16), a Amerykanin Justin Gatlin zajął dopiero czwarte miejsce i uzyskał za słaby czas (10.23), by marzyć o finale.