Rio 2016. Maciej Lepiato rozpoczął wyjątkową akcję

Maciej Lepiato, aktualny mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż i reprezentant Polski na igrzyska w Rio rozpoczął na swoim profilu na Facebooku akcję #kibicujparaolimpijczykom. Celem akcji jest poinformowanie jak największej liczby osób o tym, kiedy odbywa się paraolimpiada w Rio (7-18 września) i zachęcenie do kibicowania paraolimpijczykom.

- Marzy mi się, aby miliony Polaków interesowały się sukcesami niepełnosprawnych sportowców. Na początek warto przypomnieć kiedy odbywa się paraolimpiada, a potem nam kibicować. Na pewno reprezentacja Polski przywiezie wiele medali. Mam nadzieję, że jeden z nich będzie należał do mnie - mówi Maciej Lepiato.

Sportowcy niepełnosprawni przywieźli z igrzysk w Londynie aż 36 medali, z czego 14 było złotych. Ocenia się, że na paraolimpiadzie w Rio polscy sportowcy mają 57 szans medalowych. Maciej Lepiato zachęca do udostępniania swojego posta i informowania wszystkich znajomych o terminie paraolimpiady i śledzeniu startów polskich sportowców w mediach tradycyjnych i społecznościowych.

Maciej Lepiato - 27-letni skoczek wzwyż i w dal, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych "Start". Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotego medalu na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku. W 2015 roku na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Katarze zdobył tytuł mistrza świata w skoku wzwyż oraz ustanowił nowy rekord świata skacząc 218 cm. Obecnie jego największym marzeniem jest zdobycie złotego medalu na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro.

Wpis Macieja Lepiato dostępny jest na jego fan page'u .

Więcej o: