Sopot 2014. Złoto i dwa czwarte miejsca Polaków [PODSUMOWANIE]

Złoto Kamili Lićwinko to jedyny medal zdobyty przez Polaków po dwóch dniach rywalizacji w halowych mistrzostwach świata w lekkoatletyce w Sopocie. Czwarte miejsca zajęły dwie Justyny: Kasprzyska w skoku wzwyż i Święty na 400 metrów. W niedzielę kolejne szanse. Relacja na żywo od 15 w Sport.pl, transmisja w TVP Sport i Eurosporcie.

Co działo się w sobotę przed południem? [PODSUMOWANIE]

Tak relacjonowałem zdobycie medalu

Sześć występów w finałach, jeden złoty medal, dwa czwarte miejsca, dwa szóste i jedno 12. - to bilans starów Polaków w sobotni wieczór w Sopocie.

Najlepiej wypadły skoczkinie wzwyż. Lićwinko i Kasprzycka były w czwórce walczącej o medale i choć to ta druga była w lepszej sytuacji przed skokami na wysokości dwóch metrów, to skończyła na czwartym miejscu. Starsza z Polek zdobyła złoto ex aequo z Rosjanką Marią Kucziną .

Święty przegrała medal o 14 setnych

Czwarte miejsce zajęła także Justyna Święty. Dla 21-letniej Polki sukcesem był już sam awans do finału. W nim długo biegła z tyłu stawki, jednak popisała się wspaniałym finiszem i na metę wpadła jako czwarta, przegrywając brąz jedynie o 14 setnych sekundy.

- Powszechnie uważa się, że czwarte to dla sportowca pechowe i najgorsze miejsce, ale ja jestem bardzo szczęśliwa, bo, przyjeżdżając do Sopotu, nie myślałam o awansie do finału. Wierzyłam do końca, że uda mi się wywalczyć medal, starałam się zaatakować, ale na 300. m nogi dały o sobie znać - mówiła po biegu.

Wojciechowski zawiódł

Liczyliśmy na medal w skoku o tyczce. Niestety, Paweł Wojciechowski, mistrz świata z 2011 roku, nie doszedł jeszcze to równej formy. Choć skakał w tym roku już 5,76, to w Sopocie pokonał jedynie 5,40 i zajął ostatnie, 12. miejsce. Lepiej wypadł Robert Sobera, który w debiucie na tak dużej imprezie zajął szóste miejsce z wynikiem 5,65. Na więcej nie było go stać, gdyż łapały go skurcze.

Strzałkowski nie poprawił rekordu

Szóstym Polakiem, który wystąpił w finale był Adrian Strzałkowski w skoku w dal. Polak był szósty z wynikiem 7,92. W ostatnim skoku poszybował za ósmy metr, ale minimalnie go spalił. By zdobyć medal musiałby skoczyć co najmniej 8,22, a więc o cztery centymetry poprawić rekord Polski, który wyrównał w eliminacjach.

W sobotę biegli także Dariusz Kuć i Remigiusz Olszewski na 60 metrów, ale odpadli w półfinale, zajmując odpowiednio piąte i ósme miejsce w swoich biegach.

W niedzielę kolejny medal?

W ostatnim dniu mistrzostw w finałach wystąpi siedmioro Polaków oraz dwie sztafety 4x400 metrów. Największe szanse na medale mają: Anna Rogowska w skoku o tyczce, Adam Kszczot i Marcin Lewandowski na 800 metrów oraz Angelika Cichocka na tym samym dystansie wśród kobiet. Relacja na żywo od 15 w Sport.pl, transmisja w TVP Sport i Eurosporcie.

Plan dnia:

15.00 - skok o tyczce kobiet, finał (Anna Rogowska )

15.05 - skok w dal kobiet, finał (Teresa Dobija )

15.15 - 60 m kobiet, półfinały (Marta Jeschke , Anna Kiełbasińska )

15.45 - 60 m ppł mężczyzn, półfinały (Tomasz Bochenek )

16.10 - 3000 m mężczyzn

16.30 - skok wzwyż mężczyzn, finał

16.35 - 800 m kobiet, finał (Angelika Cichocka )

16.50 - 3000 m kobiet, finał (Renata Pliś )

17.10 - trójskok mężczyzn, finał (Karol Hoffmann )

17.20 - 800 m mężczyzn, finał (Adam Kszczot , Marcin Lewandowski )

17.45 - 4x400 m kobiet, finał (Polska )

18.05 - 60 m kobiet finał, (ew. Jeschke , Kiełbasińska )

18.20 - 60 m ppł mężczyzn, finał (ew. Bochenek )

18.40 - 4x400 m mężczyzn, finał (Polska )

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: