Sopot 2014. Udane eliminacje Polaków, błysk Cichockiej

Bardzo udana była dla Polaków sesja poranna podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w Sopocie. Tylko dwoje z jedenaściorga Polaków odpadło z dalszej rywalizacji. Angelika Cichocka awansowała do finału na 800 metrów z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie. Relacja na żywo z sesji wieczornej w Sport.pl, transmisje w TVP i Eurosporcie.

Tak relacjonowaliśmy pierwszy dzień zawodów

Doping polskich kibiców w Sopocie wyraźnie uskrzydlił biało-czerwonych. Prawie wszyscy prezentowali się dobrze albo bardzo dobrze.

Tomasz Majewski wszedł do finału pchnięcia kulą z czwartym wynikiem. Polak wydaje się nie być w najwyższej formie, ale w piątek od 20.05 powalczy o medal. Jaki? Kwalifikacje pokazały, że bardzo mocni będą Ryan Whiting i Niemiec David Stortl, którzy jako jedyni przekroczyli kwalifikacyjną odległość 20.75. Polak pchnął na 20.60.

Do finału skoku wzwyż awansowały Kamila Lićwinko i Justyna Kasprzycka. Problemy miała Chorwatka Blanka Vlasić, która nie skoczyła 1,95, ale z ostatniego miejsca także się zakwalifikowała. W finale (w sobotę od 19.15) będą też inne faworytki: Rosjanka Maria Kuczina i Hiszpanka Ruth Beita.

Zobacz wideo

Cichocka wystrzeliła z formą

Angelika Cichocka miała w tym roku czwarty wynik na świecie na 800 metrów, ale w biegu eliminacyjnym zaskoczyła wszystkich, poprawiając rekord życiowy o prawie pół sekundy i wygrywając swój bieg z najlepszym w tym roku czasem na świecie.

Zaskoczyła też Justyna Święty, która poprawiając życiówkę, weszła do półfinału na 400 metrów z trzecim rezultatem. Odpadła druga z Polek - Małgorzata Hołub.

W półfinale na 400 metrów pobiegnie Rafał Omelko, który zajął drugie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym, a w finale na 3000 metrów Renata Pliś, która nie przybiegła w pierwszej czwórce, ale zakwalifikowała się z czasem.

Na koniec sesji porannej Adam Kszczot i Marcin Lewandowski zapewnili sobie miejsca w finale na 800 metrów. Kszczot uzyskał przy tym najlepszy czas eliminacji.

Zawiodła Anna Jagaciak, która w eliminacjach trójskoku miała ostatni, 11. rezultat. Ostatnia jest także po dwóch konkurencjach pięcioboju Karolina Tymińska. Polka była szósta na 60 metrów przez płotki i ostatnia w skoku wzwyż, pomimo wyrównania swojego rekordu życiowego w hali wynikiem 1,75.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: