HMŚ w lekkoatletyce Sopot 2014. Ponad 80 procent biletów sprzedanych [HARMONOGRAM, GDZIE KUPIĆ WEJŚCIÓWKI]

Sprzedano już ponad 80 procent z puli 22,5 tys. wejściówek na 15. Halowe Mistrzostwa Świata, które w dniach 7-9 marca odbędą się w Ergo Arenie. Przedstawiamy harmonogram imprezy, a także gdzie i jak kupić bilety.

Trzydniowe zawody podzielone zostały na pięć sesji - dwie piątkowe i sobotnie (poranna i popołudniowa) oraz jedną niedzielną (popołudniowa). Jak przedstawia się harmonogram poszczególnych sesji?

Poranna piątkowa zacznie się o godz. 10 i potrwa ok. pięciu godzin. W programie są m.in. eliminacje pchnięcia kulą mężczyzn z Tomaszem Majewskim, eliminacje skoku wzwyż kobiet z Kamilą Stepaniuk-Lićwinko oraz Justyną Kasprzycką, pierwsza runda biegów na 800 m mężczyzn z Marcinem Lewandowskim i Adamem Kszczotem oraz trzy konkurencje pięcioboju z Karoliną Tymińską.

Piątkowa sesja popołudniowa rozpocznie się o godz. 16.45 ceremonią otwarcia mistrzostw. Rywalizacja sportowa ruszy o godz. 18. Gwoździem programu będzie finałowa rozgrywka kulomiotów, miejmy nadzieję, z Tomaszem Majewskim w jednej z głównych ról. Poza tym m.in. rywalizację dokończą pięcioboistki, w półfinałach pobiegną specjalistki i specjaliści od 400 m, a w I rundzie powalczą sprinterzy na 60 m oraz na tym samym dystansie płotkarki. Cały dzień zakończy się ok. godz. 21.40 ceremonią medalową najlepszych kulomiotów.

Poranne konkurencje w sobotę wystartują o godz. 10. W programie znajdują się m.in. kwalifikacje męskiego trójskoku oraz skoku wzwyż, żeńskiego pchnięcia kulą oraz skoku w dal, I runda 60 m kobiet (z Martą Jeschke) oraz 60 m ppł mężczyzn, rywalizację rozpoczną też sztafety 4x400 m (zarówno kobiety, jak i mężczyźni - w obu pobiegną biało-czerwoni). Sesja potrwa ok. trzech godzin.

W sobotnie popołudnie początek zmagań przewidziano na godz. 18. Bogaty program przewiduje 12 finałów, m.in. skok o tyczce mężczyzn (z dwoma Polakami Pawłem Wojciechowskim oraz Robertem Soberą), skok wzwyż kobiet (Stepaniuk-Lićwinko, Kasprzycka - jeśli przebrną eliminacje), trójskok kobiet, 1500 m kobiet (prawdopodobnie z Andżeliką Cichocką) i mężczyzn, 400 m kobiet i mężczyzn, 60 m mężczyzn, 60 m ppł kobiet, rywalizację dokończą też siedmioboiści. Drugi dzień zakończy się kilkanaście minut po godz. 21.

W niedzielę odbędzie się kolejnych 12 finałów. Na godz. 14.50 zaplanowano ceremonię medalową tyczkarzy, 10 minut później zacznie się rywalizacja tyczkarek z Anną Rogowską na czele. Potem o medale powalczą m.in. 800-metrowcy (Lewandowski, Kszczot), specjalistki od skoku w dal, sprinterki na 60 m oraz płotkarze na tym samym dystansie i skoczkowie wzwyż. Całą imprezę tradycyjnie zakończy rywalizacja sztafet 4x400 m. Ok. godz. 19 halowe mistrzostwa świata w Sopocie przejdą do historii.

Cały czas można kupować bilety na zawody, w zależności od sesji dostępnych jest od kilkudziesięciu do kilkuset wejściówek. Ich ceny kształtują się od 35 zł do 450 zł. Bilety można nabyć na trzy sposoby: w kasie nr 3 Ergo Areny (poniedziałek-czwartek w godz. 10-18, piątek-sobota w godz. 9-20, niedziela w godz. 12-18), w sprzedaży internetowej na stronie sopot2014.ebilet.plhttp://www.ebilet.pl/punkty.php oraz w sieci wybranych salonów Empik na terenie całego kraju (lista punktów dostępna pod adresem www.ebilet.pl/punkty.php ).

Ile medali zdobędą Polacy w Sopocie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! ?

Więcej o: