HMŚ w Birmingham. Bukowiecki i Haratyk nie dali rady. Łzy Cichockiej

To nie była dobra sesja dla Polskich sportowców w Birmingham. Konrad Bukowiecki zajął ósme miejsce w finale pchnięcia kulą. Polak walczył nie tylko z rywalami, ale też z kontuzją. Michał Haratyk był dziesiąty. Do finału na 800 metrów nie awansowała Angelika Cichocka. Humory kibicom poprawił Marcin Lewandowski i sztafeta 4x400.

Sztafeta 4x400 m mężczyzn

Polacy zajęli drugie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i wywalczyli bezpośredni awans do finału.  Lepsza był tylko reprezentacja Belgii. Zalewski, Adamczyk, Krawczuk i Krzewina mogą być zadowoleni. W niedzielę powalczą o medal w wielkim finale.

Marcin Lewandowski z czwartym czasem w finale

Bezpośredniego awansu nie było, ale Marcin Lewandowski zameldował się w finale biegu na 1500 metrów. Polak przebiegł dystans w czasie 3.40,78 i w finale jest w stanie walczyć o medal.

- To był dla mnie najtrudniejszy bieg w tym sezonie. Nie wiem, dlaczego tak to się potoczyło. Odcięło mnie, ale liczę na awans do finału - powiedział Polak w wywiadzie dla TVP Sport.

Bukowiecki i Haratyk nie dali rady

Mistrzem świata w pchnięciu kulą został Tomas Walsh z Nowej Zelandii. Uzyskał 22,31 m i pobił rekord HMŚ. Srebro dla Davida Storla z Niemiec (21,18 m), a brąz dla Tomasa Stanka z Czech (20,27 m).

Polacy zawiedli. Michał Haratyk był dziesiąty (20,69 m), a Konrad Bukowiecki ósmy (20,99 m). Bukowiecki walczył nie tylko z rywalami, ale też z kontuzją dłoni.

Łzy Angeliki Cichockiej

Awansu do finału na 800 metrów nie wywalczyła Angelika Cichocka. Polka zajęła trzecie miejsce w sowim biegu. Czas Polki to 2.02,25, nie była z niego zadowolona.

- Rywalka przeszkadzała mi w biegu, straciłam rytm. Chciałam walczyć, ale nawet z największym gazem w nogach, nie dałabym rady - przyznała po swoim biegu.

Polska sztafeta w Londynie Polska sztafeta w Londynie KUBA ATYS

Sztafeta 4x400 m kobiet

Zabrakło jednej setnej do drugie miejsca, ale jest awans do finału. Małgorzata Hołub-Kowalik, Joanna Linkiewicz, Natalia Kaczmarek i Aleksandra Gaworska były zadowolone i uśmiechnięte po swoim biegu. Będzie szansa w niedzielę na medal? - Musimy poprawić błędy, ale jesteśmy bardzo mocne. Medal w zasięgu ręki - zapowiadały na mecie Polki.