McKayla Maroney oskarża Amerykański Komitet Olimpijski. "Działacze zapłacili za milczenie"

Jak informuje brytyjski The Guardian, McKayla Maroney złożyła pozew przeciwko Amerykańskiemu Komitetowi Olimpijskiemu. Gimnastyczka oskarża byłego lekarza kadry o molestowanie seksualne. Co więcej, zawodniczka miała dostać ponad milion dolarów za milczenie w tej sprawie.
ss ss JAE C. HONG/AP

Molestował lekarz kadry

McKayla Maroney to dwukrotna medalistka olimpijska z Londynu i bohaterka słynnego zdjęcia z podium IO w Londynie. Amerykanki nie zadowolił srebrny medal i  w czasie ceremonii nie ukrywała swojego zdenerwowania. 

Gimnastyczka zdobyła się ostatnio na poważne wyznanie. Maroney przyznała, że jako nastolatka była molestowana przez Larry'ego Nassara, czyli ówczesnego lekarza amerykańskiej kadry.

McKayla Maroney McKayla Maroney Julie Jacobson (AP Photo/Julie Jacobson, File)

Ponad milion dolarów za milczenie

Zawodniczka przyznała również, że urzędnicy zapłacili jej ponad milion dolarów za milczenie w tej sprawie, a Maroney musiała także podpisać poufne porozumienie. 

Jak się okazało, słynna gimnastyczka nie była jedyną kobietą molestowaną przez lekarza. Nassar został niedawno skazany aż na 60 lat pozbawienia wolności za posiadanie dziecięcej pornografii, a w toku jest jeszcze inny proces w sprawie molestowania seksualnego. Zdaniem prawników 22-latki, Amerykański Komitet Olimpijski doskonale o wszystkim wiedział i ukrywał czyny lekarza. 

Afroamerykanki pod wpływem dominujących w mediach wzorców urody często prostują swoje drobne loki, wierząc, że gładkie fryzury są bardziej atrakcyjne. Gabby budzi irytację, bo nie ulega tej presji - jej włosy nie są idealnie wyprasowane, a jedynie przygładzone żelem Afroamerykanki pod wpływem dominujących w mediach wzorców urody często prostują swoje drobne loki, wierząc, że gładkie fryzury są bardziej atrakcyjne. Gabby budzi irytację, bo nie ulega tej presji - jej włosy nie są idealnie wyprasowane, a jedynie przygładzone żelem AP/Julie Jacobson

Koniec kariery w wieku 21 lat

Gimnastyczka w zeszłym roku zdecydowała się na zakończenie sportowej kariery w wieku zaledwie 21 lat. 

Największymi osiągnięciami zawodniczki były trzy mistrzostwa świata, a także srebro na IO w londynie oraz złoto w wieloboju drużynowym. 

Te zdjęcia przeszły do historii

McKayla Maroney
AP

Nov. 15, 2012The President had just met with the U.S. Olympics gymnastics team, who because of a previous commitment had missed the ceremony earlier in the year with the entire U.S. Olympic team. The President suggested to McKayla Maroney that they recreate her not impressed photograph before they departed.
Pete Souza / The White House