Skontaktuj się z nami
Nasi Partnerzy
Inne serwisy
Skontaktuj się z nami
Nasi Partnerzy
Inne serwisy
Bezapelacyjna największa gwiazda toruńskich mistrzostw Polski specjalizująca się w skoku wzwyż. Halowa mistrzyni świata z ubiegłorocznych zawodów w Sopocie podczas niedawnego mitingu w Moskwie poprawiła własny halowy rekord Polski: 2,01 m. W 2013 roku, po 19 latach, pobiła stadionowy rekord kraju, który obecnie wynosi 1,99 m. W swoim dorobku ma także złoty medal uniwersjady 2013. Jest wielokrotną medalistką seniorskich mistrzostw Polski zarówno w hali (10 medali, w tym 6 złotych), jak i na stadionie (8 medali, 3 złote). Lićwinko to aktualna liderka światowej listy IAAF (Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych) skoczkiń wzwyż.
Jest najgroźniejszą rywalką Lićwinko. Razem ze swoją bardziej utytułowaną koleżanką jest aktualną rekordzistką kraju w zawodach na otwartej przestrzeni. Podczas sopockich mistrzostw świata uplasowała się tuż za podium, na czwartym miejscu. Ma na swoim koncie dwa srebrne oraz jeden brązowy medal halowych mistrzostw Polski. W rankingu IAAF zajmuje, z wynikiem 1,92 m, 12. miejsce.
23-letni tyczkarz to halowy mistrz Polski z 2013 roku. 11 lutego br. w niemieckim Dessau wynikiem 5,87 m osiągnął rekord życiowy, ustanawiając jednocześnie rekord kraju. W swoim sportowym CV ma jednak wyraźną rysę. W 2012 r. został bowiem przyłapany na stosowaniu niedozwolonego środku, metyloheksaminy, za co zdyskwalifikowano go na okres sześciu miesięcy. Obecnie zajmuje (wynik: 5,8 m) 5. miejsce w zestawieniu IAAF.
Nieco wyżej od Liska na światowych listach plasuje się Robert Sobera. Wrocławianin znajduje się na czwartym miejscu (5,81 m). Aktualny mistrz Polski z sopockiej hali największe sukcesy odnosił w imprezach młodzieżowych. Dwa lata temu na stadionie w fińskim Tampere zdobył srebrny medal w mistrzostwach Europy. W 2010 roku zaś zajął 4. miejsce w mistrzostwach świata juniorów.
Do urodzonej w Raciborzu sprinterki należą dwa nieoficjalne rekordy Polski ? halowy w biegu na 300 metrów oraz stadionowy na 600. W 2013 roku zakończyła wspomniane wcześniej zawody w Tampere z dwoma medalami: złotym (4 x 400) oraz brązowym (indywidualnie na 400 metrów). Całkiem miło wspominać może także halowe mistrzostwa świata w Sopocie, choć zakończyła je, tak w sztafecie, jak i indywidualnie, na czwartych pozycjach. Miejsce wśród 400-metrowych biegaczek w tegorocznym rankingu IAAF: 14 (52,52 sek.)
W biegu na 400 metrów podczas ubiegłorocznych mistrzostw Polski w szczecińskiej hali minęła linię mety tuż za plecami Justyny Święty. Największe sukcesy święciła w gronie młodzieżowców, w biegach sztafetowych. Wraz z koleżankami ze sztafety 4 x 400 metrów, jest juniorską wicemistrzynią Starego Kontynentu (2011) oraz młodzieżową mistrzynią Europy (2013). Miejsce wśród 400-metrowych biegaczek w tegorocznym rankingu IAAF: 56 (53,6 sek.)
28-letni reprezentant bydgoskiego klubu to specjalista krótkich dystansów: 60 i 110 metrów przez płotki. Aktualny halowy mistrz Polski na tym pierwszym dystansie. Półfinalista mistrzostw Europy z krytego obiektu w szwedzkim Göteborgu z 2013 roku. Poza tym, zdobył złoty medal podczas światowych wojskowych igrzysk sportowych w Rio de Janeiro w biegu na 110 m przez płotki. W tym roku najszybciej pobiegł podczas toruńskich zawodów Copernicus Cup. Ranking IAAF: 42 pozycja (7,76 sek. na 60 m ppł)